Public Health. California: день 4 (Sacramento)


Трансформація суспільства - від скаржника до людини, яка не хоче хворіти та турбується про своє здоров’я. Це місія Департаменту громадського здоров’я штату Каліфорнія, основна частина якого територіально знаходиться в столиці штату - Сакраменто.Як ви вже напевно зрозуміли, на четвертий день знайомства з системою громадського здоров’я штату Каліфорнія, наша група вирушила до міста Сакраменто.

У столиці програмою було заплановано перейняття досвіду з розробки програм боротьби з неінфекційними захворюваннями. Тому вважаю, що в цьому пості спочатку доречно поділитися враженнями про умови для зайняття спортом в місті Сан-Франциско.Наш готель розташований в центрі адміністративної частиної міста. За чотири дні в цій частині міста не зустрів жодного спортивного або дитячого майданчику. Ранкові бігуни зустрічались тільки на набережній. До якої від нашого готелю поки добіжиш, захекаєшся)) 

Відчуваю, що були й такі, які не добігали))

Але краєвиди набережної напевно відкривають друге дихання в усіх бігунів. Наприклад, ось ці:

Чи оці:

Або такі:

Підсумовуючи. Навіть при відсутності умов але при наявності бажання знайти можливість для ранкової пробіжки можна в будь-якому місті. Навіть у Сан-Франциско))

Переходжу до поїздки в Сакраменто. Дорога в п’ять смуг, трафік щільний. Місцями навіть дуже щільний. Але якщо у вашому транспортному засобі одночасно перебуває три та більше людини, то дозволяється проїзд окремою дорожньою смугою, на якій зазвичай більш вільно. Таким чином американці спонукають своїх громадян їздити до міста не кожен своїм автомобілем, а щоб вся сім’я в одному. Ось такий своєрідний компонент public health.
Будівля, в якій знаходяться Department of Public Health та Department of Healthcare Services вражає свою величиною. Вона ось там на задньому плані. 

Їх то взагалі дві, але мені здалося, що вони все ж таки сполучені між собою.

Всередині цієї будівлі нам розповіли багато цікавих речей. Але що хотів би ще відміти - відсутність "метушні" характерної для наших владних кабінетів. Якось у них більш спокійно всередині будівлі, не бігають й не прохають щось підписати, завізувати, терміново з’явитися до керівника чи перейти на іншу нараду. Чи то просто нам так пощастило?А зараз переповім дійсно круту річ, яка реалізована в Каліфорнії для боротьби з неінфекційними захворюваннями. Ця річ - Каліфорнійська програма боротьби з тютюнокурінням.

Ще в 1988 році в штаті прийнято пропозицію №99 (вони інакше цю законодавчу зміну не називають). Вона дозволила підвищити акциз на тютюнові вироби з 10 до 35 центів за одну пачку сигарет і відраховувати 5 центів (20%) прибутку на програму боротьби з тютюнокурінням. Це призвело до наповнення бюджету на програми з тютюнокурінням від 37 млн. доларів у 95 році (найменші надходження) до 107 млн. доларів у 2001 (найбільші надходження).

Але їм і цього було мало. Завдяки активній позиції працівників системи громадського здоров’я в Каліфорнії з 01.04.2017 акциз на тютюнові вироби піднято до (!!!) 2,98 доларів за одну пачку сигарет. Надходження до бюджету громадського здоров’я очікуються вже на рівні 220 млн. доларів.

Ми не можемо продовжувати платити за поганий стан здоров’я, тому збільшуємо інвестиції в профілактику. От що на це можна сказати? Тільки переймати та реалізовувати в Україні. До речі, 15 травня з 10:00 до 12:00 під Верховною Радою України представники ГО "Життя" та коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну" проведуть акцію під Верховною Радою під час засідання Погоджувальної ради із вимогою поставити у порядок денний антитютюнові законопроекти №2820 і №4030а. Підтримайте!

Пам’ятаєте я розповідав про круту лабораторію в Річмонді? Так там не тільки крута лабораторія, там і міська влада така. У 2009 році влада цього міста заборонила куріння в багатоквартирних будинках. Це включає куріння в окремих квартирах (ось вам і приватна власність, що хочу те й роблю!) та місцях громадського користування, таких як фойє та тераси. Сума штрафу за куріння в будинку починається зі 100 доларів! На моє запитання, а хто накладає штраф, відповідь дуже проста - поліцейський!

Цитата від одного із депутатів міста: "Ми на правильному шляху. Думка про те, що можна якимось чином просто розділити будівлю на секції для курців і некурців просто не працює".

А ще в них фармацевти в аптеках отримують гранти від Департаменту громадського здоров’я  - як надавачі послуг з припинення куріння. В аптеках, Карл!P.S.: звернув увагу, що в Каліфорнії дуже чисті автомобілі. Задумався. Коли побачив як миють тротуари з миючими розчинами усе зрозумів.

Public Health. California: день 4 (Sacramento) Public Health. California: день 4 (Sacramento) Reviewed by Віктор Ляшко on 23:15:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.