Public Health. California: що колють американським дітям?

Public Health. California (день 3, частина 2): про програми вакцинації, реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я, туберкульоз та інфекції, що передаються статевим шляхом. Окрім лабораторії-мрії в Річмонді знаходиться й відділ імунізації Департаменту громадського здоров’я штату (California Department of Public Health Immunization Branch).

Спочатку спробував дізнитися хто платить за щеплення. Зі слів працівників відділу, якщо дитина має поліс медичного страхування, то її вакцинація може бути легкою і недорогою. Цим дітям вся або більша частина вартості вакцин, як правило, покривається чинними державними і федеральними програмами.

Якщо на дитину відсутній поліс, то спочатку рекомендують дізнатися, чи має вона право на Medi-Cal (каліфорнійська програма охорони здоров’я). У рамках цієї програми оплачуються різні медичні послуги дітям та повнолітнім особам з обмеженим доходом і ресурсами. Також, деякі місцеві департаменти громадського здоров'я можуть надати вакцини безкоштовно або значно дешевше від ринкової цини.

Проти чого вакцинують і коли:
- перші дні після народження: гепатит В;
- 2 місяці: дифтерія, правець, кашлюк, гепатит В, гемофільна інфекція, пневмокок, інактивована поліо, ротавірус;
- 4 місяці: дифтерія, правець, кашлюк, гемофільна інфекція, пневмокок, поліо, ротавірус;
- 6 місяців: дифтерія, правець, кашлюк, гепатит В, гемофільна інфекція, пневмокок, поліо, ротавірус;
- 12 місяців: гепатит А, гемофільна інфекція, кір, краснуха, паротит, пневмокок, вітряна віспа;
- 18 місяців: гепатит А;
- перед дитячим садком: поліо, дифтерія, правець, кашлюк, кір, краснуха, паротит, вітряна віспа;

Як бачимо в планових щеплень відсутня вакцинація від туберкульозу. Поцікавився яка епідситуація з туберкульозу в штаті: кількість випадків активного туберкульозу, зареєстрованих в Каліфорнії, зменшилася до 2170 у 2013 році, що є найменшим показником в історії штату і десятим поспіль щорічним зниженням кількості випадків захворювання на туберкульоз. Фахівці з громадського здоров’я дуже пишаються цим показником. І є чим пишатись.

Лікування одного випадку чутливого туберкульозу орієнтовно коштує 30 тис. доларів. Спеціалізована лікарня для лікування туберкульозу одна на весь штат. 

Повертаючись до процедури щеплення хочу відмітити, що 30 липня 2015 року губернатор штату Каліфорнія підписав закон, відповідно до якого звільнити дитину від щеплень може тільки лікар. Раніше це можна було зробити за релігійними або ідейними переконаннями батьків. 

Закон також надає право керівникам дитячих навчальних закладів не допускати дитину на навчання поки їй не зроблять усі щеплення. Після цього в батьків з'явився непростий вибір: або дозволити зробити дитині всі щеплення або переводити їх на домашнє навчання. Статистика показує, що більшість з них прийняли вірне рішення!

Інфекції, що передаються статевим шляхом - один із найбільших викликів для системи громадського здоров’я штату Каліфорнія.На території штату є декілька спеціалізованих клінік для лікування цих інфекцій. При виявлені хламідіозу, передають антибіотики через хворого для лікування партнера без додаткового обстеження останнього.

В штаті активно розвивають інтернет-аутріч роботу. Чому? Тому що мають ось такий аналіз.

Хоча зі слів працівників Департаменту, ця робота йде досить складно. Цільова група дуже закрита. 


Реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я.
Перше, що відмітив для себе. Ніхто не тримає в голові цифр про спалахи інфекційних хвороб пов’язані з закладами громадського харчування. Відповідають, що спалахи є, але це не найважливіша для них проблема громадського здоров’я.

Цікаво, що найчастіше виклики, які надходять до оперативного чергового, пов'язані із наданням протиботулінічної сироватки пацієнтові з симптомами ботулізму. Значна частка випадків ботулізму в Каліфорнії викликана
 введенням споживачами ін'єкційних наркотиків мексиканського ацетату героїну.

Як працює система. В адміністрації губернатора штату є черговий офіцер, який працює 24/7. Якщо проблема стосується сфери громадського здоров’я, дзвінок переадресовується до Департаменту громадського здоров’я. В останьому є оперативні чергові - група різних працівників Відділу контролю за інфекційними хворобами, яка складається з медиків, ветеринарів, науковців-дослідників (епідеміологів) та молодшого медичного персоналу. Відповідь на кожен виклик надається впродовж 15 хвилин.

Наприкінці робочого дня, налаштовані до співпраці працівники Департаменту громадського здоров’я штату, на наше прохання, поділилися проблемами, які присутні в їх системі громадського здоров’я. 

Моя систематизація їх відповідей вилилась ось у такі чотири блоки:
- бракує ресурсів: фінансових та людських;
- різні системи звітування за ІПСШ та ВІЛ (багато систем збору даних);
- низький рівень довіри населення до державних органів;
- низькі рівні зарплати для залучення співробітників у лабораторії для новітніх досліджень.

Знайомо?

Public Health. California: що колють американським дітям? Public Health. California: що колють американським дітям? Reviewed by Віктор Ляшко on 20:05:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.