Про те, як руханки впливають на ефективність

Сьогодні знаковий день. По-перше: Нацрада реформ розглянула законопроекти для запуску медичної реформи. По-друге: сьогодні річниця доручення КМУ про виконання резолюції круглого столу з питань розвитку системи громадського здоров’я.За результатами Нацради можна сказати, що Президент України Петро Порошенко все ж таки за проведення медичної реформи в Україні. І це добре. Ні, це круто!Наступний тиждень буде дуже напружений. Думаю, що в інформаційному просторі буде багато матеріалу як за, так і проти прийняття законопроектів, які дають старт медреформі.

Я особисто буду тримати кулаки за їх прийняття. Оскільки ці законопроекти дозволять запустити декілька ключових процесів для public health:
- з’являється фінансова децентралізація в системі громадського здоров’я;
- розблоковується можливість затвердження методики нарахування та відшкодування збитків за заподіяну шкоду здоров’ю унаслідок порушення вимог (добре переосилю себе й ще напишу ці слова) санітарного законодавства;
- створюються умови, коли профілактика і контроль внутрішньолікарняних інфекцій стануть економічно вигідними для лікарень.

Стосовно другої знакової події. Нагадаю, що 22 квітня 2016 року на круглому столі організованому Комітетом з питань охорони здоров'я Верховної Ради України розглядали шляхи розвитку системи громадського здоров’я. За результатами розгляду була прийнята резолюція, яка лягла в основу відповідного доручення Кабінету Міністрів України. І це доручення було випущено секретеріатом КМУ рівно рік назад 02.06.2016:Мій аналіз виконання резолюції за результатами інформації, яка наявна у відкритому доступі в мережі.

Кабінет Міністрів України: поставлено 3 завдання, виконано 2.
Завдання 1: невідкладно вжити заходів щодо врегулювання ситуації навколо Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" та постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 08.02.2016. 

Результат виконання: Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 березня 2017 р. № 348 "Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби".

Завдання 2: затвердити в установленому порядку Концепцію розвитку системи громадського здоров’я України.
Результат виконання: Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 30 листопада 2016 р. № 1002-р "Про схвалення Концепції розвитку системи громадського здоров’я".

Завдання 3: розглянути питання про щорічне видання Національної доповіді про стан здоров'я населення України.
Результат виконання: мені невідомий.

Міністерство охорони здоров'я України: 2 завдання, 2 виконано!
Завдання 1: доопрацювати та подати на затвердження Концепцію розвитку системи громадського здоров’я України.
Результат виконання: Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 30 листопада 2016 р. № 1002-р "Про схвалення Концепції розвитку системи громадського здоров’я".

Завдання 2: запровадити спеціальність з громадського здоров'я.
Результат виконання: постановою Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2017 р. № 53 внесено зміни до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якими запроваджено нову спеціальність - громадське здоров'я!

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Національною академією медичних наук: 2 завдання, 2 не виконано.
Завдання 1: розробити та впровадити систему спостереження (моніторингу) за станом здоров'я населення.
Результат виконання: знаю, що роботи ведуться, але не знаю точно результат, тому відмічаю як не виконано.

Завдання 2: доручити ДУ "Інститут громадського здоров'я ім. О.М. Марзеєва НАМН України" забезпечити науковий супровід системи моніторингу.
Результат виконання: пишу не виконано, оскільки у відкритому доступі інформація відсутня. 

Національна академія медичних наук: 1 завдання, 1 не виконано.
Завдання 1: забезпечити науковий супровід заходів щодо організації та подальшого функціонування системи громадського здоров'я.
Результат виконання: не чув про затвердження за рік хоч одного нормативно-правового акту в цій сфері, розробником якого є НАМН. Можливо помиляюсь, підправляйте в коментарях.

Верховна Рада України: вирішуйте самі)
- забезпечити прийняття законопроекту №2409а. Результат: 1 листопада 2016 року повернуто на доопрацювання ініціатору внесення;
-  забезпечити прийняття законопроекту №4456. Результат: 18 травня 2017 року в порядок денний не включено;
- забезпечити прийняття законопроекту №2820. Результат: в зал для голосування до цього часу не внесено;
- не допустити схвалення законопроекту №2971. Результат: виконано.
- створити робочу групу з розробки проекту закону про громадське здоров'я. Результат: не відомий.

Upd.: Ще одне оновлення щодо знаковості сьогоднішнього дня: депутати Рівненської обласної ради прийняли рішення про створення Обласного центру громадського здоров’я!

Upd.: Вчора в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика створили Кафедру громадського здоров’я.

А хтось каже, що руханки не дають результату. Дають! Головне щоб з'явилося бажання відслідковувати позитив, а не прожити все життя на негативі.


Гарних вихідних!


Про те, як руханки впливають на ефективність Про те, як руханки впливають на ефективність Reviewed by Віктор Ляшко on 22:41:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.