"Первинка" на круглому столі у Верховній Раді

Стан реформування первинної медичної допомоги та виконання рішення комітетських слухань по сімейній медицині. Це назва чергового засідання "круглого столу", який відбувся сьогодні в Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. 


Через силу, але стараюся відвідувати такі заходи. Мене дуже цікавить питання, як сімейні лікарі готуються впроваджувати послуги зі сфери громадського здоров’я.

І це вже такий четвертий захід, що стосується первинної медико-санітарної допомоги, який я відвідав за останні два роки. Розпочалось все з конференції, коли лікарі збирались обговорити перспективи сімейної медицини.

Потім були слухання в Комітеті ОЗ ВРУ з питань сімейної медицини (11.05.2016), виконання резолюції яких по факту й декларували заслухати сьогодні.

А ще була робоча зустріч Павла Ковтонюка з лікарями первинки.

І, на жаль, сьогоднішній круглий стіл справив найбільш гнітюче враження. Несприйняття та ігнор - моя інтерпретація взаємовідносин між МОЗ та Комітетом. Причому з обох сторін.  Якби це не старалися маскувати або одні, або інші. Напевно, тільки Леся Карпінська може на це реагувати не проявляючи жодних емоцій. Це моє враження.

Лінчевський покинув засідання відразу після виступу, але Богомолець покинула його ще раніше. Пішла боротися за скасування мінімального прохідного бар'єру в 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО на медичні спеціальності. На заході процесом рулив Мусій, використовуючи його й для свого політичного піару. Оскільки говорив саме ті слова, які так хотіли чути більшість присутніх у залі. Зокрема: "Хочу вас порадувати - співфінансування не буде". Це про законопроект 6327. Чому? Не знаю. Не розвинув тему.

За годину повернулась Богомолець. Але я вже, після слів одного з виступаючих: "в семейной медицине работают или фанаты или дегенераты", вирішив залишити це дійство. Тому не чув її виступу. А загалом моє бачення існуючої ситуації доповідачам змінити не вдалося.

Що варто відзначити: я все ж таки прийшов почути public health, то я його почув. І, на жаль, не з вуст заступника Міністра чи народних депутатів. Про громадське здоров’я на первинці згадала в своєму виступі Наталія Пучкова з Дніпропетровської області. В одному із центрів області керівник впровадив доплати за досягнення необхідного рівня вакцинації. Це реально круто, але поки що це капля в морі. Особливо в порівнянні з представленими ситуаціями з Київської та Чернігівської областей.

Які висновки для себе? Я продовжую підтримувати реформу фінансування системи охорони здоров’я. Оскільки там Public Health є! 

А у вас завжди є вибір)


"Первинка" на круглому столі у Верховній Раді "Первинка" на круглому столі у Верховній Раді Reviewed by Віктор Ляшко on 22:46:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.