Світ, в якому люди не будуть потерпати від трансмісивних хвороб

Настане в 2030 році. Можливо. Якщо всі візьмуть і виконають рекомендації документу "Глобальні заходи боротьби з переносниками інфекції на 2017 - 2030 роки". Документ, який здається був схвалений на нещодавній 70 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, але до цього часу перебуває в стадії - проект.Незважаючи на те, що сьогодні вихідний день - День Конституції України, в Фейсбук стрічці гаряче. Навів шороху досить актуальний пост від Ольги Голубовської про малярію.

Нещодавно на цю тему в блозі був пост під назвою "Ну малярія, постривай", а сьогодні хочу дати посилання на два документи:
Вирішив виокремити тут позицію Секретаріату ВООЗ, яка викладена в першій доповіді, що стосується ролі спеціалістів з громадського здоров’я в боротьбі з переносниками інфекцій. Бо в більшості з нас чомусь складається враження, що в тій 49 статті Конституції, якщо зазначено, що держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя (ага там і таке є, а не тільки про безоплатну медичну допомогу), то це виключно про діяльність СЕС.

І чомусь вважалось, що працівники цієї установи повинні знищити усіх комарів, клопів, кліщів, мошку та воші. До Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» заглядають же не всі, а там боротьба з живими переносниками збудників інфекційних хвороб це повноваження місцевих органів виконавчої влади.  У "сесівців" була зовсім інша роль у цій сфері, але то ще одна тема для ще однієї розмови.

І так, що таке виділяє Секретаріат, що в нашій країні не пріоритизується:

Рентабельність!
Заходи, що добре себе зарекомендували та націлені на переносників, є одними з найбільш рентабельних в сфері громадського здоров’я в частині зменшення тягаря трансмісивних хвороб.

Правильний/раціональний підхід до використання навчених спеціалістів з громадського здоров’я!
Не спеціалісти громадського здоров’я повинні боротися з переносниками. Тільки при нестачі людських ресурсів слід вжити заходів щодо найму та підготовки додаткових фахівців для боротьби з переносниками інфекції в різних секторах і в більш широкому плані в таких сферах, як громадське здоров'я, епідеміологія і керівництво програмами.

Чому? Тому щось ось завдання для цих спеціалістів:
Основним заходом щодо забезпечення максимального впливу громадського здоров'я в боротьбі з переносниками інфекції є розробка і розширення діапазону інструментів і підходів, відповідних епідеміологічному і ентомологічному контексту.

Аналіз, ефективність та етичні питання!
Використання лише тих нових інструментів, технологій та підходів, які довели свою безпеку, ефективність і цінність для громадського здоров'я, з належним урахуванням етичних питань і впливу на навколишнє середовище.
Світ, в якому люди не будуть потерпати від трансмісивних хвороб Світ, в якому люди не будуть потерпати від трансмісивних хвороб Reviewed by Віктор Ляшко on 22:09:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.