Єврокомісія прийняла новий План дій щодо стримування антибіотикорезистентності

Європейська комісія сьогодні прийняла новий План дій боротьби зі стійкістю до протимікробних засобів - глобальною загрозою, яка лише в ЄС призводить до 25 тисяч смертей та завдає збитків на 1,5 млрд. Євро щороку.


План дій розроблений враховуючи підхід Єдине здоров’я (One Health), який розглядає проблему формування резистентності в збудників інфекційних хвороб, як людини так і тварини.Паралельно Комісія виконала один із пунктів щойно прийнятого Плану - ухвалила Керівні принципи ЄС щодо розумного використання протимікробних препаратів у лікуванні людей."Антимікробна резистентність є глобальною загрозою, що постійно зростає, і якщо ми не посилимо наших дій та зобов'язань зараз, то до 2050 року це може спричинити більше смертей, ніж рак. Амбіційна програма, яку я сьогодні представляю зосереджує зусилля на ключових галузях із найвищою доданою вартістю для країн ЄС. Сприяючи обережному використанню антимікробних препаратів у людей та тварин, посилюючи нагляд, покращуючи збір даних та посилюючи дослідження, я прагнув зробити ЄС кращим практичним регіоном, гідним формування глобального порядку денного щодо антибіотикорезистентності у цьому все більш взаємопов'язаному світі", - слова Уповноваженого з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів В. Андрюкайтіса (V. Andriukaitis) на представлені Плану дій.

План включає понад 75 заходів, які структуровані за трьома основними напрямами:
1) Зробити ЄС кращим практичним регіоном у боротьбі з антибіотикорезистентністю
2) Посилення досліджень, розвитку та інновацій
3) Формування глобального порядку денного.

#Антибіотик_за_рецептом крокує світом)

За наявною в мене інсайдерською інформацію найближчим часом і в Україні з'явиться для громадського обговорення  Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. 
Єврокомісія прийняла новий План дій щодо стримування антибіотикорезистентності Єврокомісія прийняла новий План дій щодо стримування антибіотикорезистентності Reviewed by Віктор Ляшко on 14:45:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.