Знову зменшать ціни на ліки

Цього разу в США. Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) пообіцяло сприяти зниженню рівня цін на ліки в країні. Для цього регулятор має намір підтримувати виробників дженериків і стимулювати їх до виробництва копій препаратів, що вийшли з-під патентного захисту.Пам’ятаєте пост "Що таке Нове Громадське Здоров’я?". Там є такі слова: "Останнім часом обсяги медичних досліджень і величезні ресурси медичної промисловості дали нам в руки інструменти лікування і профілактики хвороб і страждань, які в багато разів перевищують наші економічні можливості з їх впровадження.»

Одним із таких інструментів лікування є лікарські засоби. До яких, на жаль, не у всіх і не завжди є доступ. Як приклад, у нас в країні через економічні можливості не можуть забезпечити лікування від вірусного гепатиту С сучасними противірусним препаратами прямої дії. Так от, вирішення питання ціє доступності є частиною Громадського Здоров’я. Не тільки як дільності центрів/інститутів громадського здоров’я, а як мистецтва застосування науки в контексті політики з метою зменшення нерівності щодо здоров’я та досягнення кращого здоров’я в найбільшого числа людей.

У США цю проблему взявся вирішувати новий глава FDA Скотт Готтліб, який призначений на посаду за рекомендацією президента США Дональда Трампа. З його слів, жоден пацієнт не повинен бути позбавлений препаратів, які йому необхідні, через занадто високу вартість ліків.

"Ми, як державне агентство, яке займається питаннями охорони здоров'я, повинні допомогти пацієнтам отримати доступ до лікування», - пояснив Готтліб.

Зокрема, Управління з контролю за продуктами і ліками США планує надавати пріоритетний статус дженерикам, оскільки їх поява на ринку допомагає знизити вартість певного виду препарату до 85%. Пріоритет отримають перші три дженерика будь-яких ліків.

У зв'язку з цим FDA вперше склало і опублікувало перелік препаратів, що вийшли з-під патентного захисту, але до цього часу не мають дженериків. До нього увійшли антибіотики, ліки від ВІЛ, розчини амінокислот, препарати для лікування гіпертонії і серцевої недостатності. Деякі з них виробляються в невеликій кількості, оскільки фармкомпанії кинулися розробляти більш дорожчі ліки. Таким чином Управління сподівається спонукати виробників дженериків до випуску необхідних країні препаратів.

Боротьба із завищеними цінами на ліки почалася в США декілька років тому, після того як підприємець, глава фармкомпанії Turing Pharmaceuticals Мартін Шкрелі підвищив вартість життєво важливого препарату Дарапрім з $ 13,5 до $ 750 за таблетку. До того моменту Дарапрім, який використовували для лікуванні малярії у пацієнтів з ослабленим імунітетом (ВІЛ, онкозахворювання), вже 20 років перебував на американському ринку. Шкрелі погодився знизити вартість препарату тільки після того, як своє обурення політикою фармкомпанії висловили американські лікарі, пацієнти та конгресмени.

Джерело
Знову зменшать ціни на ліки Знову зменшать ціни на ліки Reviewed by Віктор Ляшко on 09:35:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.