Гонорея: вакцинокерована чи невиліковна?

Гонорея цього тижня сколихнула інформаційний простір. Спочатку ВООЗ обновила статистику стійкості збудника хвороби до антибіотиків. Дуже невтішну статистику, до речі. А потім новозелендські вчені поділились своїм несподіваним відкриттям.

Частка випадків з резистентністю штамів гонореї до цефалоспоринів ранніх поколінь у 2011 - 2013 роках ©Teodora Wi et al., PLoS Medicine, 2017
Останнім часом все більше і більше з’являється остраху, що гонорея стане невиліковним захворюванням. А це вже буде надзвичайною подією у сфері громадського здоров’я, оскільки щороку інфікується близько 78 мільйонів людей. Наразі цю хворобу лікують за допомогою антибіотикотерапії. Однак, почастішали випадки, коли антибіотики перестають працювати й хвороба не піддається лікуванню.

Для того щоб зрозуміти масштаб поширення антибіотикорезистентних гонококів (Neisseria gonorrhoeae - збудник, який викликає хворобу), Всесвітня організація охорони здоров’я в 2012 році запустила відповідну програму дослідження. І на днях, у журналі PLoS Medicine, було представлено результати дослідження стійкості гонореї до протимікробних засобів в 77 країнах за 2009-2014 роки.

Отримана інформації не досить оптимістична. За період дослідження резистентність тільки до цефалоспоринів або азитроміцину була виявлена в 66 та 81 процентах відповідно. Стійкість до антибіотиків була зафіксована й в 23 країнах Європи. Більш наглядна інформація про тенденції територіального поширення резистентності на фото вище.

За оцінками експертів, отримані результати свідчать про необхідність активізувати зусилля щодо пошуку надійних способів лікування гонореї.

І ось. Не лікування, а профілактика!

Сьогодні сайт BBC повідомляє, що вакцина, яка була розроблена новозеландськими вченими для зупинки спалаху менінгіту, захищає від гонореї. На даний момент механізм, що стоїть за цією імунною відповіддю вченим невідомий. Але оптимізм викликає сам факт відкриття, оскільки це перша вакцина, яка показує позитивний результат захисту від цієї інфекції, що передається статевим шляхом.


Гонорея: вакцинокерована чи невиліковна? Гонорея: вакцинокерована чи невиліковна? Reviewed by Віктор Ляшко on 21:06:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.