Казахстан створює Службу громадського здоров'я

Слідом за Україною (жарт) Службу громадського здоров'я вирішили створити в Казахстані. План її створення на засіданні Уряду презентував місцевий Міністр охорони здоров'я.
Не так давно постив інформацію про системи громадського здоров'я в Англії та США. Але думаю, що вам буде цікаво дізнатися й про системи громадського здоров'я в країнах пост-радянського простору.

Першим буде Казахстан. У них якраз нещодавно, навесні, Міністр охорони здоров'я презентував план створення Служби громадського здоров'я.  Так як і в нашій країні, базовими для створення служби/системи стали 10 оперативних функцій громадського здоров'я Всесвітньої організації охорони здоров'я.


При будівництві своєї системи казахи вирішили орієнтуватися на системи США, Англії, Франції, Канади та Ізраїлю.

Казахстан за роки незалежності досягнув великих успіхів у питаннях збільшення тривалості життя, зниження малюкової, дитячої та материнської смертності, а також поліпшення багатьох інших показників здоров'я населення. Однак багато ще чого планують зробити. І їх пріоритети можна чітко зрозуміти з цього слайду.


Після запровадження соціального медичного страхування, в Казахстані задумалися й про раціоналізацію витрат. Очікується, що вони будуть рости експоненціально. Це пов'язано з об'єктивними демографічними тенденціями, а також з тим, що громадяни будуть продовжувати вимагати нові дорогі високотехнологічні методи лікування захворювань. Радикальним рішенням є попередження захворювань на основі профілактичної медицини в рамках служби громадського здоров'я.

Модель служби громадського здоров'я базується на визнаних/доказових методах впливу


і передбачає міжсекторальну співпрацю, а не консолідацію всіх функцій в одному органі. Наприклад, за продовольчу безпеку відповідає Міністерство сільського господарства, а за навколишнє середовище  - Міністерство енергетики.


Вертикальної системи в служби не планується. Про національний центр експертизи напишу окремо.

А це для мене найбільш цікавий слайд. Оскільки в Казахстані також об'єднують в національний центр громадського здоров'я Центр карантинних і зоонозних інфекцій! Пам'ятаєте, який у нас був супротив: Центр громадського здоров’я: як поєднати непоєднуване? Можливо я й поспішив написавши слово "був"...


Напрями розвитку аналогічні нашим

Великі надії на соціальноорієнтований бізнес!


Плани роботи

та очікуванні результати:


Далі буде. Якщо цікаво дізнатись про системи громаського здоров'я в певних країнах, пишіть їх назви в коментарях.
Казахстан створює Службу громадського здоров'я Казахстан створює Службу громадського здоров'я Reviewed by Віктор Ляшко on 16:58:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.