Медицина в Стокгольмі

Дороге житло, держпідтримка родини і один магазин з алкоголем. Про вартість життя в Стокгольмі розповідає Наталія Столярова, яка проживає в цьому місті з 2014 року. Не оминула вона в своїй розповіді й медицину. 
У статі "Про іншу філософію здоров'я" можна було дізнатися враження від медицини людей, які проживають в Даній та Англії.  Сьогодні на черзі Швеція. Повний текст статті про вартість життя в столиці згаданої країни під цим лінком, а нижче наводжу витяг, що стосується питань організації медичної допомоги.

"Медицина.

Кожний мешканець Стокгольму повинен бути приписаний до поліклініки і всі процедури проходити саме в ній. Якщо потрібно, можливо записатись на прийом в іншу, але просто так потрапити до іншого лікаря тяжко.

Необхідно обов'язково записуватись на прийом телефоном або через сайт. Записатись непросто. У всіх держустановах є час, впродовж якого можна їм телефонувати. При цьому він часто відрізняться від часу роботи. Наприклад, поліклініка може відповідати на дзвінки тільки з 8:00 до 12:00 і з 13:00 до 14:30. Частіше всього ви поспілкуєтесь з автовідповідачем, який скаже, що вам зателефонують у визначений час і попросять ввести ваш номер телефону.

Час очікування прийому в терепавта - від тижня до місяця. До іншого лікаря можна потрапити тільки за направленням терапевта. Відбуваться це так: терапевт надсилає ваше направлення спеціалісту, а спеціаліст присилає вам на почту лист із запрошенням на прийом. У підсумку, очікування на прийом спеціаліста в середньому триває півтора місяці.

До деяких лікарів можна все ж таки завітати без направлення, наприклад, до гінеколога.

Прийом у терапевта коштує 200 крон (65 грн), у спеціаліста - 350 крон (110 грн). Якщо пацієнт заплатить 1100 крон (350 грн) за рік, він отримає спеціальну карту і далі з нею буде відвідувати всіх лікарів безкоштовно.

Якщо щось трапилося і прийом лікаря потрібен терміново, то ввечері в поліклініці діє так званий терміновий прийом. Правда і на нього за шведськими правилами потрібно записатись.
У цілому при будь-яких незрозумілих і тривожних ситуаціях потрібно зателефонувати в свою поліклініку або за номером 112.

Якщо стався нещасний випадок, то викликають швидку допомогу за номером 112. Але мені з ними не доводилось мати справу.

Розпочинаючи з певного віку мешканцям надсилають запрошення відвідати лікаря. Жінкам 23-64 років залежно від медичних показів регулярно рекомендують зробити аналіз на рак шийки матки. З 40 років запрошують зробити мамографію, щоб виявити ризик раку грудей.

Так як всі приходять за записом, перед прийомом лікар виходить з кабінету, називає твоє імя, подає руку та запрошує зайти.

У Швеції стараються виписувати якомога менше ліків. При нежиті найчастіше вас навіть не запишуть на прийом, а скажуть відпочивати в ліжку та пити чай. Противірусні препарати тут відсутні. На роботі не вимагають довідку від лікаря, якщо ви відсутні менше 5 днів. Перший день відсутності вам, правда, не оплатять, а за наступні 4 виплатять 80% від ставки.

У цілому від шведської медицини у мене склалося не дуже приємне враження. Складно записатись до лікаря, довго очікуєш на прийом, і часто виникають відчуття, що твою проблему тут серйозно не сприймають.

Шведські лікаря дуже спокійно до всього відносяться, вкрились п'ятнами або вас уже півроку турбує спина - ніого страшного, пройде. Частіше всього і правда все проходить (як кажуть, час лікує), але до такого відношення не так легко звикнути.

Більше всього мені не подобається, що тут як будьто не буває виключень з правил. Саме з цим у мене виникли проблеми. Ви відвідуєте лікаря зі скаргою, він пропонує певні рішення із списку. Якщо вони вам не допомогають, то на більшу допомогу розраховувати не варто.

До речі, багато шведів також достатньо недоброзичливо відзиваються про місцеву медицину.
Пояснюють це тим, що мало фінансів виділяється на медицину, звідси всі проблеми."
Медицина в Стокгольмі Медицина в Стокгольмі Reviewed by Віктор Ляшко on 11:39:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.