Про зустріч з Мітчем Роджерсом (Public Health England)

Вчорашня зустріч з головним економістом Національної служби охорони здоров'я Великобританії NHS England спонукала до пошуку записів із зустрічі, яка в мене відбулася на початку 2015 року.


Мова йде про зустріч, яка відбулася за сприянння заступника Міністра охорони здоров'я України Юрія Савка, в  посольстві Великої Британії в Україні із паном Мітчем Роджерсом (Mitch Rogers, Senior Business Development Manager, Public Health England), який до квітня 2015 року працювавав у системі Public Health England.


Ключові теми та тези зустрічі:

Система реагування на випадки інфекційних хвороб:
Щоденно в кінці робочої зміни кожен лікар заповнює електронну систему обліку всіх зареєстрованих впродовж робочого часу хвороб (інфекційних та неінфекційних). Зазначені дані щоденно аналізуються (зі слів Mitch Rogers, уночі) Службою громадського здоров’я і на ранок представляється звіт Уряду країни. У разі суттєвих змін в стататистичних рівнях захворюванності приймаються певні управлінські рішення.

За такою ж системою працює система реєстрації спалахів інфекційних хвороб, які в подальшому підлягають епідеміологічному розслідуванню. Характерною особливістю такої системи є можливість відслідковувати ареол розповсюдження спалаху (є можливість одночасно зафіксувати спалах на різних адміністративних територіях).

Розслідування групових спалахів інфекційних хвороб проводять представники Міністерства охорони здоров’я, які є в кожній адміністративній одиниці (від 2 до 25 осіб). За результатами розслідування зазначеними працівниками оформляється звіт, який у подальшому передається компетентним органам (Служба стандартизації або Служба громадського порядку) для відповідного реагування (штрафні санкції або припинення експлуатації). Під час розслідування відбираються проби для проведення лабораторних досліджень, які потім доставляються до Лабораторних центрів безпеки їжі, води та навколишнього середовища.

При відсутності спалахів, представники Міністерства охорони здоров’я займаються аналітичними функціями та пропагують здоровий спосіб життя.

Система лабораторного моніторингу.
У Великобританії функціонує три Лабораторних центри безпеки їжі, води та навколишнього середовища (раніше було 7, але після проведення реформ, їх кількість було оптимізовано, що дозволило модернізувати лабораторії). Ці лабораторії мають бюджетне фінансування, але окрім виконання державних замовлень (моніторинг та проведення досліджень для епідрозслідувань) можуть надавати і господарські послуги за плату для суб’єктів господарювання (наприклад, досліджують молюсків на показники безпеки для здоров’я людини). З Лабораторними центрами працюють не тільки працівники системи Міністерства охорони здоров’я, а й екологічна інспекція та інспекція праці, тощо.

Імунізація.
В структурі Міністерства охорони здоров’я створено Департамент імунопрофілактики, який займається формуванням національного календаря щеплень та формуванням потреби у кількості вакцин, та Департамент закупівель, який безпосередньо проводить закупівлі вакцин (зі слів Mitch Rogers працюють безпосередньо з виробниками вакцин).

Забезпечення вакцинами здійснюється на центральному рівні, на регіональному проводяться закупки вакцин, щеплення якими є рекомендованим (наприклад, грип).

У разі відмови батьків щеплювати дитину, це не забороняє їй відвідувати дитячі організовані колективи (школи, дитячі садочки, табори). Але з такими батьками проводиться певна робота, щоб покращити ситуацію з вакцинопрофілактикою. Наявність або відсутність щеплення ніяк не впливає на суму медичного страхування (чи лікування). Населенню країни окрім закуплених державою вакцин, дозволяється купувати вакцину і інших виробників самостійно.

P.S. вже пізніше після нашої розмови, у вересні 2015 року Великобританія стала першою країною, яка до національної програми імунізації ввела щеплення від менінгококового менінгіту, викликаного штамом B бактерії Neisseria meningitides.

СНІД і туберкульоз
Лікувальна частина СНІДу і туберкульозу інтегрована в загальну лікувальну мережу, шляхом створення певних відділень у багатопрофільних лікарнях. На національному рівні визначені відповідальні фахівці за ці інфекції, але вони знаходяться в загальній структурі МОЗу та Public Health England.  Профілактична і лікувальна мережа розділені.

Внутрішньолікарняні інфекції
Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій покладається безпосередньо на керівництво лікарні. Очільник лікарні створює в закладі групи з інфекційного контролю, які постійно проводять моніторинг та аудит системи профілактики.

Передбачено навчання медичних працівників основам профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, результати якого заносяться до службової характеристики. У разі, якщо медпрацівник не набирає певного балу за результатами навчання, йому можуть заборонити, наприклад, доступ до відділення інтенсивної терапії.

Мікробіологічний моніторинг поширення внутрішньолікарняних інфекцій проводиться силами Лабораторних центрів безпеки їжі, води та навколишнього середовища.

Перед плановими оперативними втручаннями обов’язково пацієнтів перевіряють на носійство тих чи інших інфекційних агентів (наприклад, MRSA), якщо пацієнт носій, то медичний персонал в обов’язковому порядку попереджується про додаткову обачність при наданні послуг.

Інші важливі тези:
Спеціального фонду здоров’я, у який відраховують кошти виробники шкідливих для здоров’я продуктів (тютюн, алкоголь) не існує. На промоакції виділяються кошти з державного бюджету.

Контроль безпечності харчових продуктів здійснює певна служба, яка не є підконтрольною МОЗ (але відповідні дані передаються до МОЗ). Перевірки проводяться без попередження суб’єкта, зразки на дослідження відбираються безкоштовно (достатньо пред’явити службове посвідчення). Стандартизацію у галузі харчування здійснює окрема Агенція.

Професійні захворювання ведуться службою, яка не є складовою Міністерства охорони здоров’я.

Екологічні питання також не відносяться до компетенції Міністерства охорони здоров’я.

Про зустріч з Мітчем Роджерсом (Public Health England) Про зустріч з Мітчем Роджерсом (Public Health England) Reviewed by Віктор Ляшко on 21:22:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.