$417 млн. за заподіяну шкоду здоров'ю

Верховний суд Лос-Анджелеса зобов’язав компанію Johnson & Johnson (J&J) виплатити $417 млн., в якості компенсації, жінці, в якої з'явився рак яєчників після використання присипки на основі тальку.Давно слідкував за перебігом цього судового процесу й ось Reuters повідомив про його результати. Це вже не перший суд з приводу цих присипок. Цього року мешканка штату Вірджінія відсудила $110 млн. у цього ж виробника.

Після прочитаного згадав одну історію. Чомусь.

У ті далекі часи, коли я був простим головним спеціалістом у Міністерстві з’явилося в мене бажання розібратись, чому в Україні відсутні механізми реалізації законного права громадян на відшкодування шкоди, завданої їх здоров'ю внаслідок порушення підприємствами, установами, організаціями, громадянами санітарного законодавства.


Усі з ким спілкувався погоджувалися, що це повинно бути але ніхто не міг пояснити чому до того часу не було! Чомусь. Вирішили (ініціативно!!!) написати лист на інститут Академії меднаук щоб розробили відповідну методику для розрахунку цієї шкоди й розміру компенсації. Екологи вже на той час уміли вираховувати розміри збитків унаслідок шкоди заподіяної екологічним правопорушенням.

Три роки підписував цього листа. Чомусь.

Першого разу забракували ідею на досить високому рівні, оскільки не зміг відповісти на запитання, а в скільки я оцінюю своє життя або здоров’я? Після цього година філософських роздумів і не підписаний лист. Не на часі. Чомусь.

Час прийшов. Через декілька років. Але реагування зі сторони інституту - «нуль». Тоді «нуль». І реалізувати зазначене вище право, напевно, в нашій країні майже не реально. І про відповідні судові рішення в наших ЗМІ інформації  - "нуль".

А там $110 млн. і $417 млн. Чомусь. Напевно, це все наші реформатори винні.
$417 млн. за заподіяну шкоду здоров'ю $417 млн. за заподіяну шкоду здоров'ю Reviewed by Віктор Ляшко on 19:40:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.