Тютюн - унікальна провідна причина неінфекційних захворювань

4 вересня з 13:00 до 15:00 в Президент Готелі відбудеться прес-ланч, під час якого будуть представлені результати другого Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну, реалізованого в Україні у 2017 році.


До того поки стануть відомі результати зазначного опитування поділюсь з вами виступом Генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я д-ра Тедроса Адханома Гебрейесуса.

Виступ зроблений в липні цього року на заході, що був присвячений випуску Доповіді ВООЗ про глобальну тютюнову епідемію, але скільки ж він піднімає питань у сфері громадського здоров’я. На мою думку це варто прочитання та переосмислення!

"Я сердечно дякую Майклу Блумбергу за організацію цього заходу і за проявлену ініціативу. Хочу також висловити вдячність міністру Бассо з Уругваю і всім присутнім тут сьогодні за вашу невтомну працю, покликану вберегти людей від смерті в розквіті років від таких захворювань, як рак, серцево-судинні та респіраторні захворювання.

Ми зустрічаємося з вами в важливий момент: з політичної точки зору в охороні здоров'я настає перелом.

Десять днів тому я відвідав зустріч Групи двадцяти в Гамбурзі, Німеччина. ВООЗ вперше брала участь в цьому заході, і я хочу скористатися можливістю, щоб подякувати за це канцлеру Меркель і її уряду.

Крім того, минулого тижня лідери країн зустрілися в Лондоні, щоб підтвердити свою прихильність зусиллям щодо забезпечення жінок і дівчаток у всьому світі послугами, які необхідні для їх виживання і благополуччя.

І вже на цьому тижні високопоставлені представники урядів різних країн світу зібралися в Нью-Йорку, щоб розглянути хід здійснення 5 ключових Цілей сталого розвитку, в тому числі тих, що стосуються систем охорони здоров'я.

З точки зору ВООЗ, "центром тяжіння" Цілей сталого розвитку є принцип загального охоплення послугами в сфері охорони здоров'я і незмінний девіз Цілей сталого розвитку - "нікого не залишити без уваги".

Саме в цьому полягають суть і сенс загального охоплення послугами охорони здоров'я - в поєднанні з можливостями Цілей сталого розвитку, цей принцип дозволяє нікого не залишити без уваги. Загальне охоплення послугами охорони здоров'я передбачає, що всі люди отримують потрібну їм допомогу в потрібному місці і в потрібний час, де б і ким би вони не були, і не опиняться в результаті цього в важкому фінансовому становищі.

Прекрасною новиною є те, що ми спостерігаємо безпрецедентну мобілізацію політичних сил на підтримку загального охоплення послугами охорони здоров'я в усьому світі. Минулого тижня лідери "Великої двадцятки" схвалили на своїй зустрічі комюніке, яке я хочу процитувати: "Нагадуємо, що загальне охоплення послугами охорони здоров'я є метою, яка була прийнята в рамках Порядку денного на період до 2030 р, і визнаємо, що сильні системи охорони здоров'я мають важливе значення для ефективного подолання криз в галузі охорони здоров'я. Ми закликаємо ООН і надалі відводити питанню глобальної охорони здоров'я важливе місце в політичному порядку денному і прагнемо приймати спільні заходи для зміцнення систем охорони здоров'я в усьому світі".

Це відбувається тому, що все більше країн розуміють: загальне охоплення послугами охорони здоров'я - вигідний напрямок для інвестицій. Це створює передумови для просування вперед у виконанні інших, пов'язаних зі здоров'ям завдань, в тому числі завдання боротьби з неінфекційними захворюваннями, про яку ми говоримо сьогодні.

Проблема неінфекційних захворювань має дві сторони. Зрозуміло, важливо надавати діагностичні та лікувальні послуги вже хворим людям. Але справжній прорив станеться тоді, коли ми навчимося спочатку попереджати виникнення цих хвороб у людей, адже базовим принципом нашої роботи є профілактика.

Як вам всім відомо, тютюн є однією з унікальних у своєму роді провідних причин неінфекційних захворювань. Щороку тютюн вбиває понад 7 мільйонів чоловік. Це рівнозначно щорічному знищенню населення всієї Болгарії або Парагваю. З цим неможливо миритися.

Разом з тим кількісні показники (характеризують поширеність тютюнопаління) починають знижуватися.

Сьогодні ми зібралися тут відзначити ту обставину, що 60% населення світу в даний час захищено, за висловом ВООЗ, "передовими" практичними заходами щодо скорочення вживання тютюну, такими як заборона на його рекламу і куріння в громадських місцях, а також оподаткування тютюнової продукції. Вони створюють можливості для порятунку десятків мільйонів життів.

У зв'язку з цим я радий тому, що сьогодні на моєму боці Майкл Блумберг, один з найуспішніших бізнесменів у світі, раніше мер одного з найбільших міст планети, переконаний і пристрасний прихильник боротьби з неінфекційними захворюваннями - і особливо боротьби з тютюном. Майкл, я сердечно дякую вам за вашу самовідданість, служіння справі і ентузіазм.

Мене надихає, що до цього процесу приєднується так багато глав держав: я з вдячністю відзначаю пропозицію президента Уругваю Табаре Васкеса спільно провести міністерську конференцію з неінфекційних захворювань в Монтевідео в жовтні цього року. Я зустрівся з паном президентом кілька тижнів тому в Женеві і зміг особисто переконатися в його енергії і цілеспрямованості переконаного прихильника антитютюнової боротьби. Його уряд і він сам залишаються в авангарді війни з тютюном. Це і є, на мою думку, справжнє лідерство.

Давайте разом привітаємо його, а також Майка Блумберга та інших людей, які з усіма нами активно прагнуть подолати неінфекційні захворювання.

Я дякую вам."
Тютюн - унікальна провідна причина неінфекційних захворювань Тютюн - унікальна провідна причина неінфекційних захворювань Reviewed by Віктор Ляшко on 10:01:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.