Електронні сигарети не допомагають кинути курити

Опитування 30 000 людей показало, що серед курців, більше користувачів електронних сигарет, ніж серед тих, хто відмовився від пагубної звички.


Суперечки про те наскільки електронні сигарети безпечні для організму і чи допомогають вони кинути курити з’явилися відразу ж з появою цих виробів на ринку.

У той час, як українські науковці продовжують штампувати висновки експертизи на цю продукцію, в інших країнах постійно публікують невтішні результати впливу електронних сигарет на здоров'я.

Ось і результати нового дослідження, яке проведене в Університеті Умео засвідчили, що багато користувачів вейпів не перестають курити звичайні сигарети. При такому курінні двох типів сигарет посилюються негативні наслідки вживання тютюну: кашель, хрипи та виділення мокротиння.

Група дослідників під керівництвом Ліннеі Хедман (Linnea Hedman) провела опитування 30 000 шведів. Вияснилось, що виключно класичні сигарети курять 11% опитуваних. 0,6% людей віддають перевагу тільки електронним сигаретам, а 1,2% учасників опитування курять і те і інше.

Серед тих, хто кинув курити, електронними сигаретами користуються 1,1% опитуваних. В той же час 9.8% курців час від часу використовують електронні сигарети, не відмовляючись від основного джерела нікотину. Вчені вважають, що люди частіше всього змінюють звичайні сигарети на вейп не через бажання кинути курити, а через наявність заборони курити в громадських місцях. Там де курити дозволено, прихильники тютюну не зраджують своїй шкідливій звичці.

Опитування показало, що поєднання двох типів куріння посилює ризик появи респіраторних симптомів: кашель, виділення мокроти та хрипи. З цими симптомами стикаються 26% шведів, які не курять, 34% вейперів, 46% прихильників класичних сигарет та 56% тих, хто поєднує різні типи куріння.

Оскільки у відкритому продажі електронні сигарети з’явились на початку 2000-х років, тому оцінити їх довготерміновий ефект поки неможливо. Однак, зі слів вчених, рекомендувати електронні засоби як метод відмови від куріння не варто.

За даними на 2014 рік, вживання сигарет на душу населення в рік в Швеції складає 869 штук. В Україні це число становить - 2401!

Результати наведеного дослідження вчені представили на міжнародному конгресі Європейської респіраторної спільноти (European Respiratory Society International Congress) в Мілані.
Електронні сигарети не допомагають кинути курити Електронні сигарети не допомагають кинути курити Reviewed by Віктор Ляшко on 09:47:00 Rating: 5

2 коментарі:

 1. Допомагають!!!!
  Проце свдчать реальні історії
  https://mytabak.com.ua/moja-istorija-kak-ja-brosil-kurit-2/

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Звичайно ж. Навіщо проводити дослідження. Є реальна (рекламна) історія)))

   Видалити

На платформі Blogger.