Громадське здоров'я - драйвер медичної реформи!

Здоров’я населення є одним із визначальних чинників розвитку економіки будь-якої країни, показником її благополуччя, індикатором результативності та ефективності соціальних реформ. Ступінь орієнтованості держави на покращення здоров’я громадян, вдосконалення діяльності сфери охорони здоров’я є своєрідним тестом на подальшу гуманізацію національного розвитку.З цих слів розпочинається розділ 9.1 "Медична реформа" Аналітичної доповіді до Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України. Розділ, до якого не всі й дочитують, адже розпочинається він лише на 388 сторінці. Не буду лукавити, я також не дочитав, а прямо з нього й розпочав ознайомлення з документом.

І не прогадав, що прочитав. Адже цей розділ показав, що все недаремно. Так би мовити засвідчив, що громадське здоров’я це вам не санепід!

Оцінюючи державні зусилля щодо реформування національної системи охорони здоров’я, автори Доповіді чітко й недвозначно заявили, що слід підтримати їх (зусиль) концептуальну переорієнтацію! З відсиланням до Концепції розвитку системи громадського здоров’я!

На їх погляд, саме з цієї Концепції випливають основні цілі медичної реформи: формування та реалізація ефективної державної політики для збереження та зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості та покращення якості життя громадян в умовах політики децентралізації (!!!); формування міжсекторального підходу до реалізації заходів з профілактики та формування здорового способу життя; оптимізація організації та фінансування системи охорони здоров’я.

А на 393 сторінці документу мало не просльозився!

"Подальше реформування сфери охорони здоров’я має виходити з таких критеріїв: реформи не повинні погіршити доступність до усієї повноти медичних послуг жодній із соціальних груп населення; має бути забезпече реальне поліпшення здоров’я населення, гарантоване скорочення нерівності доступу до медичних послуг та підвищення їх якості; забезпечена фінансова та інституційна стійкість системи охорони здоров’я, орієнтованої на людину.

Для цього необхідно:

1. Ухвалити Закон України "Про громадське здоров’я", а також забезпечити відповідне фінансування цієї складової сфери охорони здоров’я на 2018 р. Це дозволить зміцнити потенціал медичної галузі, підвищити її лікувальну, соціальну та економічну ефективність."

І це найперше, що рекомендують зробити в Аналітичній доповіді до Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України!
Громадське здоров'я - драйвер медичної реформи! Громадське здоров'я - драйвер медичної реформи! Reviewed by Віктор Ляшко on 15:28:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.