Британські сімейні лікарі масово звільняються з роботи

"Ни одному министру ни разу не удалось найти эффективного способа борьбы с возмущенными медсестрами: общественное мнение всегда становилось на сторону ангелов милосердия, выставляя политиков настоящими злодеями."


Зверху цитата з політичного трилеру "Картковий будинок", автором якого є колишній керівник виборчого штабу Марґарет Тетчер - Майкл Доббс. Доволі цікава книга і сюжет геть інший порівняно з однойменним популярним серіалом.

Є в цій книзі один фрагмент, який коротенько описує взаємовідносини медичної спільноти та місцевого Міністра охорони здоров’я (Пітер), який висувається на посаду лідера провладної партії. Наводжу уривок з книги:

"Первые три года на должности министра здравоохранения Питер регулярно посещал больницы и пытался разобраться в уходе за пациентами, но всякий раз сталкивался с пикетами чрезвычайно активных медсестер, жаловавшихся на "низкие зарплаты", или, еще того хуже, с ожесточенными демонстрациями вспомогательного персонала, протестовавшего против "чудовищных сокращений". Даже профсоюзу врачей казалось, что бюджет должен соответствовать уровню шума, а не разумной необходимости.

Из-за этого Маккензи крайне редко посещал пациентов. Даже в тех случаях, когда он пытался проникнуть в больницу через задний вход, демонстранты каким-то образом узнавали о его приезде и собирались, чтобы в очередной раз перед телекамерами прокричать оскорбительные лозунги. Ни одному министру ни разу не удалось найти эффективного способа борьбы с возмущенными медсестрами: общественное мнение всегда становилось на сторону ангелов милосердия, выставляя политиков настоящими злодеями.

В результате министр здравоохранения просто перестал ездить в больницы. Он не поднимал брошенную перчатку оскорблений, стараясь выбирать более безопасный путь – это был вопрос самосохранения."

Якщо прочитати всю книгу, то можна зрозуміти й причини та механізми масових страйків медпрацівників, які відбулися і навесні минулого року в Англії. Страйки, які співпадали з певними політичними подіями (наприклад, Brexit) в країні. Так мені здавалося.

Але свіженькі дані агентства NHS Digital (не знехтуйте коментарями під текстом) здавалося зводять нанівець усі мої припущення. Дані свідчать, що Національна служба охорони здоров'я (NHS) щомісяця (!!!) втрачає понад 400 медпрацівників: з квітня 2016 по березень 2017 року в Англії звільнилися понад 5,1 тисячі сімейних лікарів.

Основні причини цього явища:
- сімейні лікарі залишають свою роботу до досягнення пенсійного віку, оскільки в них зростає навантаження при цьому доходи знижуються;
- майбутні лікарі, які щойно закінчили навчання, з цих же підстав не прагнуть працевлаштовуватись у державні клініки, а нових абітурієнтів відлякує висока плата за навчання.

Британські чиновники намагаються заповнити цю нестачу фахівців. Зокрема, NHS планує виділити агентствам з працевлаштування до 100 млн фунтів стерлінгів, щоб залучити 5 тисяч сімейних лікарів, при цьому близько половини з них - із-за кордону.

Всюди нелегко. Всюди є проблеми. Але всі шукають та аналізують причини цих проблем і пропонують шляхи їх вирішення. А не роблять вигляд, що все було, є і буде добре. До чого це я? До того, що я підтримую медреформу в Україні!


Британські сімейні лікарі масово звільняються з роботи Британські сімейні лікарі масово звільняються з роботи Reviewed by Віктор Ляшко on 22:01:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.