Про іншу філософію здоров'я - 2

Бажаєте дізнатися в чому мінус німецької медицини для вихідців з екс-СРСР? А чому в США в цілому та в Нью-Джерсі зокрема краще не хворіти? Все це є в немедичних блогах людей, які розповідають про свій досвід життя в тій чи іншій країні. Перший пост про іншу філософію здоров’я стосувався Данії та Англії. Цього разу автори блогів розвідають про ситуацію в Німеччині та Нью-Джерсі (США).


У США в цілому та в Нью-Джерсі зокрема краще не хворіти. Вважає Дар’я Малюгіна, автор блогу про життя в Нью-Джерсі "Одноэтажная Америка" в самом густонаселенном штате США.
"Медицина тут дуже дорога. Візит до терапевта коштуватиме 60-90 $, до вузького спеціаліста - в 100-400 $. Один день перебування в госпіталі коштує 1500-2500 $. Загальний аналіз крові коштує 20 $, перевірка зору - 70 $. Здавати аналізи без направлення лікаря не можна. Без рецепту в аптеці можна купити дуже обмежений набір ліків. Щоб заощадити на ліках і візитах до лікарів, ми привезли з собою цілу коробку ліків з Росії.

Оплачувати медичні послуги допомагає страховка. Страховка обов'язкова, за її відсутність можуть оштрафувати. Розмір штрафу неприємно великий - до 2,5% річного доходу домогосподарства. Вартість страховки на одного дорослого становить в середньому 300-400 $ у місяць. При цьому стоматологія та зір не входять в загальну страховку. У нас три страховки: загальна, стоматологія та зір. Нам щомісячні платежі по страховці оплачує роботодавець.

Механізм роботи страховки в США відрізняється від російського ДМС: наявність страховки тут не означає, що медичні послуги ви отримуєте безкоштовно. Ви оплачуєте повну вартість послуг, поки не витратите певну мінімальну суму, зазначену в вашому договорі. Ця сума називається deductible. Ваші подальші медичні витрати ви оплачуєте разом зі страховою: частину - ви, частину - страхова. Це називається coinsurance. Так триває до тих пір, поки ви не виплатите зі своєї кишені певну максимальну суму, зазначену в договорі. Ця сума називається out-of-pocket maximum. Тільки після цього страхова починає повністю оплачувати ваші медичні витрати.

Розглянемо на прикладі, як працює страховка в США
Джон уклав договір зі страховою. Умови договору такі:
deductible - 1000 $,
coinsurance - 90% витрат,
out-of-pocket maximum - 1200 $.

Джон сходив на прийом до п'яти лікарів, і йому виставили рахунок на 1000 $. Цю суму Джон оплачує сам - його deductible витрачений.

Потім Джон сходив на масаж, який коштує 200 $. 90% з цих 200 $ заплатить страхова. Разом за масаж він заплатить 20 $, а страхова - 180 $.

Восени Джон зламав ногу. Рахунок за лікування - 2000 $. У цьому році він вже витратив на своє здоров'я 1020 $ - це п'ять лікарів і масаж. За договором out-of-pocket maximum Джона - 1200 $. Тому з 2000 $ він заплатить лише 180 $, решту суми повністю покриє страхова.

Реально суми deductible і out-of-pocket maximum вище. Наприклад, у рамках нашого страхового плану для двох deductible становить 3450 $ в рік, а out-of-pocket maximum - 4450 $ у рік. За сім місяців в США на медицину ми витратили 450 $.

Як заощадити на страховці

Виберіть оптимальний страховий план. Наприклад, якщо ви здорові і рідко звертаєтеся до лікаря, можна вибрати план з великим deductible і меншою часткою спільних витрат, які бере на себе страхова. Це дозволить захистити себе в разі серйозної хвороби або травми при мінімальних щомісячних платежах.

Купуйте у партнерів. У кожної страхової компанії є мережа партнерських клінік, лабораторій та лікарів. Партнери часто надають знижки, а страхова покриває велику частку витрат на такі медичні послуги. Найбільша знижка, яку ми отримали, - 45%.

Використовуйте для оплати медичний ощадний рахунок - він називається health savings account. Кошти, які ви переводите на такий рахунок, не оподатковуються.

Використовуйте бонуси. Іноді роботодавці пропонують бонуси до страхового плану співробітників. Наприклад, ми заробили 1400 $ на медичний ощадний рахунок за проходження загального медичного огляду."


Німеччина


Мінус німецької медицини для нас - це неможливість викликати дитячого лікаря додому. - робить висновок Олена Сай, яка написала блог про життя в Берліні "Проблемы с арендой, творческая молодежб и четыре мусорных ведра":
"Ми платимо за сімейну страховку 360 € у місяць. Ще 320 € доплачує компанія. По страховці можна відвідувати лікарів, включаючи стоматологів, проходити планові обстеження у фахівців. Лікар виписує рецепт, за яким ми безкоштовно отримуємо всі ліки в аптеці.

У всіх дитячих поліклініках є ігрові кімнати з іграшками, книжками та пазлами, де діти чекають прийому. За два роки в Берліні ми зверталися до лікарів лише з застудами і звичайними дитячими хворобами, але я знаю сім'ї, де дітям була потрібна серйозна операція або тривале лікування дорогими препаратами - це все покривала страхова.

Мінус німецької медицини для нас - це неможливість викликати дитячого лікаря додому. Навіть з високою температурою ми повинні самі їхати в поліклініку і чекати там у живій черзі, якщо ми не записані на прийом. Ще німецькі лікарі не люблять виписувати антибіотики, та й ліки в цілому. Одна з найпоширеніших рекомендацій - більше пити, більше спати, частіше провітрювати приміщення."

Як на мене, то досить корисно читати про те, як працює система надання медичної допомоги в інших країнах саме через історії людей не медиків. Про враження переселенців у Данію та в Англію можна почитати тут.
Про іншу філософію здоров'я - 2 Про іншу філософію здоров'я - 2 Reviewed by Віктор Ляшко on 20:51:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.