Відмова від сніданків посилює ризик виникнення серцево-судинних захворювань

Люди, які не звикли снідати, частіше страждають на атеросклероз. Також вони виявилися більш схильними до ожиріння та шкідливих звичок.


Сніданок нерідко називають найважливішим прийомом їжі. Дослідження, в якому взяли участь 4052 банківських працівників у віці від 40 до 54 років, показало: відсутність звички снідати збільшує ризик розвитку атеросклерозу. Це хронічне захворювання артерій виникає при порушенні ліпідного і білкового обміну. Атеросклероз може стати причиною розвитку декількох серцево-судинних захворювань, в тому числі ішемічної хвороби серця.

Роботу провели в рамках більшого дослідження, PESA (Progression of Early Subclinical Atherosclerosis) study, що присвячене впливу різних чинників на ймовірність розвитку атеросклерозу. Дослідження закінчиться в 2019 році.

Щоб вивчити вплив сніданку на стан судин, вчені опитали учасників дослідження і розділили їх на три групи. В першу (27%) увійшли ті, хто вважає за краще щільний сніданок, що включає більше 20% вживаних в день калорій. Другу групу (70%) склали ті, у кого на сніданок припадає від 5 до 20% калорій в день. У третю групу включили людей, які не снідають взагалі або замінюють прийом їжі напоєм: кавою або соком. Ні у кого з учасників на момент початку дослідження не було діагностовано серцево-судинних захворювань.

Учасники заповнили опитувальник про те, що і коли вони їли впродовж попередніх 15 днів. Також дослідники врахували дані про індекс маси тіла людей, їх рівні холестерину, наявності шкідливих звичок, рівень освіти і фізичної активності. Потім вчені зафіксували стан шести артерій в організмі учасників дослідження.

Субклінічний атеросклероз виявили у 57% тих, хто вважав за краще щільний сніданок, і у 75% людей, які нехтували сніданком. Співвідношення зберігалося з урахуванням багатьох факторів: віку, статі, схильності до куріння, рівня артеріального тиску, наявності діабету. За словами дослідників, проблеми викликає не сама відсутність сніданку, а рясні наступні прийоми їжі. Також з'ясувалося, що люди, які не звикли снідати, частіше страждають ожирінням і гіпертонією, частіше вживають алкоголь, курять і їдять більше червоного м'яса.

Дослідження має і ряд обмежень. Люди, які відмовляються від сніданку, склали всього 3% учасників дослідження. Також для отримання більш повної картини необхідно кілька обстежень серця і судин. Крім того, зв'язок може бути і зворотним: можливо, люди, які страждають від ожиріння, відмовляються снідати, щоб скинути зайву вагу.

Дослідження опубліковане в журналі Journal of the American College of Cardiology.
Відмова від сніданків посилює ризик виникнення серцево-судинних захворювань Відмова від сніданків посилює ризик виникнення серцево-судинних захворювань Reviewed by Віктор Ляшко on 09:57:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.