5 ключових прогалин лікування туберкульозу в світі

6,3 мільйони нових випадків туберкульозу зареєстровано в світі минулого року. Експерти кажуть, що ще понад 4 мільйонів залишились недовиявленими. Не виявлений - не отримує відповідне лікування - поширює збудника хвороби. Ці цифри з  "Глобальної доповіді про туберкульоз - 2017", яку випустила Всесвітня організація охорони здоров’я наприкінці жовтня.


64% загального тягаря хвороби припадає на сім країн, в основному на Індію, за якою розташувались Індонезія, Китай, Філіппіни, Пакистан, Нігерія та ПАР. На жаль, Україна також досить часто зустрічається в тексті доповіді. Особливо в тій частині, де йде мова про мультирезистентний туберкульоз.

Поміж іншого, експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я визначили 5 ключових прогалин в системі надання медичної допомоги хворим на туберкульоз:

Проблема №1: Звітність та діагностика

Неповна звітність та недостатня діагностика випадків туберкульозу продовжує залишатися проблемою, особливо в країнах з великим нерегульованим приватним сектором і слабкою системою охорони здоров’я. В 2016 році із передбачуваних 10,4 мільйонів нових випадків лише 6,3 мільйони були виявлені та офіційно зареєстровані, а 4,1 мільйони випадків були втрачені. Майже половина цього глобального тягаря припала на Індію, Індонезію та Китай.


Проблема №2: Своєчасний початок лікування мультирезистентного туберкульозу

Лише кожен п’ятий пацієнт з мультирезистетним туберкульозом розпочав лікування. 39% цієї глобальної прогалини прийшлось на Індію та Китай. Ефективність лікування залишається досить низькою - 54% на глобальному рівні.


Проблема №3: ВІЛ-інфекція у хворих на туберкульоз

Із майже півмільйону зареєстрованих пацієнтів з туберкульозом, поєднаним з ВІЛ-інфекцією, 15% не отримують антиретровірусну терапію за рекомендованими ВООЗ схемами лікування. Більшість прогалин, які пов’язані з поєднаною інфекцією (туберкульоз+ВІЛ) фіксується в Африканському регіоні.


Проблема №4: Профілактичне лікування туберкульозу

Профілактичне лікування туберкульозу розширюється в двух пріоритетних групах ризику - серед людей, які живуть з ВІЛ, і дітей віком до 5 років. Водночас, більшість людей, які відповідають критеріям для профілактичного лікування туберкульозу не мають до нього доступу.


Проблема №5: Дефіцит фінансування

2,3 мільярди доларів на рік - дефіцит фінансування в системі надання медичної допомоги хворим на туберкульоз в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.
1,2 мільярди доларів в рік - об’єм коштів необхідний для пришвидшення темпів розробки вакцин, діагностичних засобів та лікарських препаратів.

 


5 ключових прогалин лікування туберкульозу в світі 5 ключових прогалин лікування туберкульозу в світі Reviewed by Віктор Ляшко on 16:52:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.