Тенденції фінансування досліджень в області туберкульозу

726 млн. доларів США інвестовано в 2016 році на дослідження інноваційних методів подолання туберкульозу. Здавалося б чималенька сума, треба реагувати як вау. Але навіть зважаючи на те, що ця сума вперше з 2005 року перевищила 700 млн., експерти вважають наявне фінансування неадекватним. Його не вистачить для досягнення вже задекларованих амбіційних цілей подолання епідемії туберкульозу до 2030 року.


Через тиждень, 16 листопада, розпочнеться Перша Глобальна Міністерська конференція ВООЗ «Ліквідувати туберкульоз в епоху стійкого розвитку: багатосекторальний підхід». Оскільки, містом проведення зазначеного дійства обрану Москву, то делегації з України, напевно, там не буде. Тим більше якщо подивитись за чий рахунок банкет.


Четвертий технічний напрямок, на досягнення якого будуть направлені дискусії учасників конференції, - наукові дослідження та інновації. Основна проблема напрямку - недостатнє фінансування.

А щоб було про що поговорити, напередодні цієї конференції Treatment Action Group опублікувала матеріали щодо існуючих тенденцій фінансування досліджень у сфері подолання туберкульозу: The Ascent Begins: Tuberculosis Research Funding Trends, 2005–2016.

У досліджені наводяться дані про об'єми фінансування з 2005 року по 2016:

Якщо подивится на витрати 2016 року, то найбільше коштів було проінвестовано в розробку нових ліків для лікування туберкульозу. Похвально, що не перестають виділяти кошти й на розробку вакцин.


І знаєте, що обнадійливо? Це те що вакцину MVA85A після провальних результатів випробувань в африканських країнах не списали. Очікується два звіти нових досліджень цієї вакцини вже в 2018 році. А ще декілька інших вакцин-кандидатів уже готуються до відправки на дослідження II фази. І це після 17 річного затишшя!

Усі інші розділи витрат можна подивитись натиснувши на це посилання. А якщо ви випадково ще не прочитали про 5 ключових прогалин лікування туберкульозу в світі, то вперед.
Тенденції фінансування досліджень в області туберкульозу Тенденції фінансування досліджень в області туберкульозу Reviewed by Віктор Ляшко on 22:49:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.