Збережи життя - зменши швидкість

Нещодавно на засіданні Уряду був презентований пакет змін, який "покладе край беззаконню на українських дорогах". Не знаю, чи зможуть нововведення аж так кардинально справитися з беззаконням, але зменшення швидкості з 60 (читай 80) до 50 я особисто підтримую.


Цього літа я вперше в житті отримав практику водіння автомобіля за межами нашої країни. Водив автомобіль Мюнхеном та його околицями. Обмеження швидкості в населеному пункті там встановлено, в основному, на позначці 50 км/год. Буває й 80 - на великих проспектах. Є й 35 - на внутрішньоквартальних проїздах. І розмітка на місці, і знаки, і … І що цікаво, більшість з водіїв дотримується цього швидкісного режиму. А це, як для водія, який вперше в місті, реально круто.

А на днях, був спостерігачем як у Броварах одного мудака ледве не збили на пішохідному переході коли він вирішив перебігти на червоне світло. Його життя врятувала лише невелика швидкість в автомобіля та гарна реакція в кермувальника цього авто.

Так чому я за обмеження щвидкості? Тому що, для дорослого пішохода, який потрапив під автомобіль зі швидкістю 50 км/год, ймовірність смерті становить менше 20%. А якщо удар відбудеться на швидкості 80 км/год, ризик смерті збільшується майже до 60%.

Вважаю, що навіть цих даних достатньо, для того щоб підтримувати ініціативу Уряду зі зменшення щвидкості з 60 до 50 км/год. А в кого ще є сумніви, то почитайте ось цей матеріал від Всесвітньої організації охорони здоров’я:
Збережи життя - зменши швидкість Збережи життя - зменши швидкість Reviewed by Віктор Ляшко on 10:50:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.