Випущене нове керівництво з попередження поширення карбапенем-резистентних ентеробактерій

Європейський центр з профілактики та контролю інфекцій (ECDC) опублікував нове керівництво з попередження виникнення та поширення карбапенем-резистентних ентеробактерій у медичних закладах. Ця публікація приурочена до ювілейного 10-го Європейського дня боротьби з формуванням стійкості до антибіотиків.


Карбапенем-резистентні ентеробактерії (CRE), серед яких найбільш поширені E.coli і Klebsiella pneumoniae, забирають життя у все більшої кількості пацієнтів. Окрім етичної складової, зазначені бактерії значно погіршують і економічне становище лікарень.

До нового керівництва включено серія таблиць і блок-схема. В останній візуалізовані дані про те, як при надходжені до медзакладу виявити і контролювати пацієнтів, які можуть бути схильні до ризику зараження CRE. Ідентифікація пацієнтів з підвищеним ризиком дозволить своєчасно впроваджувати відповідні заходи профілактики та лікування зазначеної інфекції.

До факторів, що відносять пацієнтів до групи високого ризику інфікування CRE, належать:
  • факт нічного перебування в медзакладах за останні 12 місяців; 
  • діалізна терапія або хіміотерапія раку впродовж останніх 12 місяців;
  • відоме попереднє інфікування CRE впродовж 12 місяців;
  • епідеміологічний зв'язок з відомим носієм CRE.
Керівництвом визначені й основні заходи профілактики та боротьби з інфекцією. До пацієнтів з високою ймовірністю інфікування CRE необхідно застосовувати певні профілактичні заходи, зокрема превентивну ізоляцію, активний скринінг на CRE і контактну обережність.

Як відзначають в ECDC, оновлене керівництво враховує засновані на фактичних даних передові методи профілактики CRE. Заходи, що вживаються можуть бути адаптовані до локальних потреб. Це залежить від наявності як фінансових так і структурних ресурсів.

Випущене нове керівництво з попередження поширення карбапенем-резистентних ентеробактерій Випущене нове керівництво з попередження поширення карбапенем-резистентних ентеробактерій Reviewed by Віктор Ляшко on 17:07:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.