Медична допомога в Австрії: круто але з чергами

Медична допомога в Австрії на дуже високому рівні. Однак, є один недостаток - великі черги на прийом. І до дому лікарі, як правило, не приходять. І "подяки" заборонені.


Знову натрапив на блог, автор якого розповідає про життя в тій чи іншій країні. Цього разу мова йде про Австрію. Автор блогу - хірург. Традиційно вже для цього блогу пропоную повну розповідь "Життя в Австрії. Розміреність, планування і бюрократія" читати в оригіналі, а тут наводжу лише частину, яка стосуєтсья медицини.

"Медичне страхування в Австрії обов’язкове. Для дітей воно безкоштовне до 18 років або до завершення навчання. Вартість мого страхового полісу вираховується із зарплати, а за страхування чоловіка ми платимо 153 € у місяць.

З усіма проблемами зі здоров’ям можна звертатись до сімейного лікаря. Зазвичай записуватися для цього не потрібно. Але щоб потрапити до вузького спеціаліста, потрібно записатись на прийом і чекати до трьох тижнів. Якщо щось дуже болить, вам можуть зробити виняток. А ще завжди можна поїхати до лікарні напряму.

Медична допомога в Австрії на дуже високому рівні. Недолік - великі черги на прийом. В іншому в лікарнях є все необхідне обладнання та ліки. Під час хірургічних операцій намагаються використовувати найменш травматичні методи, наприклад, лапароскопію. Якщо ви застудились, не дивуйтесь, що лікар запропонує вам попити побільше чаю: зайвих ліків тут намагаються не призначати. Пацієнти, в своїй більшості, мають довіру до лікарів, а лікарі поважають і турбуються про пацієнтів. "Дякувати" лікарям та заборонено.
Прийом лікаря, обстеження і госпіталізацію повністю покриває страховка. Якщо ж ви купуєте собі таблетки або мазь в аптеці, то оплачуєте їх самостійно. Упаковка анальгіну, наприклад, коштує 4,25€.

Коли ми були студентами Віденського університету, ми оформили найдешевшу медичну страховку, яка покривала тільки прийом вище 100€. Вона захищала тільки від серйозних проблем зі здоров’ям, а всі звичайні візити ми оплачували самостійно. З нашою поточною нормальною страховкою за останні півтора року ми взагалі нічого не платили за прийом у лікаря.

Щорічно кожна застрахована людина може безкоштовно пройти повне обстеження.

До дому лікарі, як правило, не ходять, але є й винятки, хоче дуже рідко. При необхідності можна визвати швидку. Якщо з’ясується, що підстав для визову було недостатньо, прийдеться оплатити штраф."

Цікаво? Якщо так то схожі розповіді про медицину в Данії та Англії читайте в дописі "Про іншу філософію здоров’я", в США та Німеччині в "Про іншу філософію здоров’я - 2".
Медична допомога в Австрії: круто але з чергами Медична допомога в Австрії: круто але з чергами Reviewed by Віктор Ляшко on 15:58:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.