Білл Гейтс: підготовка до епідемії схожа на підготовку до війни

Фонд Білла і Мелінди Гейтс і Ларрі Пейдж виділили грант у 12 мільйонів доларів на розробку універсальної вакцини проти грипу. Завдяки цим інвестиціям, світ зможе приготуватися до нової пандемії грипу. Про це Гейтс заявив на заході Shattuck Lecture в Бостоні.


Учених запрошують подавати заявки на гранти до 2 мільйонів доларів на дворічні пілотні дослідження цієї проблеми. Автори найбільш реалістичних досліджень зможуть отримати грант e розмірі 10 мільйонів для подальших розробок. Потенційною метою є початок клінічних досліджень універсальної вакцини проти грипу в 2021 році.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс разом урядами Німеччини, Японії та Норвегії, а також з фондом Wellcome Trust також виділів $630 млн. Глобальній коаліції інновацій для попередження епідемій (CEPI - Coalition for Epidemic Preparedness Innovations).

Білл Гейтс вже неодноразово у свої виступах звертав увагу на відсутність готовності ситстем охорони здоров’я до пандемій. В Бостоні він показав відео зроблене за результатами проведеного Інститутом моделювання хвороб моделювання ситуації з поширення висококонтагіозного та смертоносного аерогенного патогену. Патогену, схожого на грип у 1918 році. 


Фонд підтримує розробку універсальної вакцини від грипу, хоча Гейтс прекрасно усвідомлює, що наступна загроза може буде не пов’язана з грипом. Найбільш імовірно, що це буде невідомий патоген, який ми побачимо вперше. Саме так вже було у випадках з SARS, MERS та іншими нещодавно відкритими інфекційними хворобами.

Саме для попередження виникнення такої ситуацій й була запущена Глобальна коаліція інновацій для попередження епідемій. Цього року СЕРІ надасть нові гранти декільком компаніям, які працюють з різними технологіями, включаючи вакцини з нуклеїновою кислотою, вірусні вектори та інші інноваційні підходи. Мета цих грантів - зробити реальною можливістьрозробляти, тестувати та випускати нові вакцини впродовж декількох тижнів або місяців, а не років.

Світ рухається вперед. Світ вивчає та впроваджує нові технології. Світ бачить загрози та шукає шляхи їх попередження. А ми продовжуємо зневажливо відноситись навіть до обов’язкових профілактичних щеплень...
Білл Гейтс: підготовка до епідемії схожа на підготовку до війни Білл Гейтс: підготовка до епідемії схожа на підготовку до війни Reviewed by Віктор Ляшко on 15:30:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.