Правильні інвестиції!

Інвестиції в профілактику та лікування хронічних хвороб в розмірі лише 1,27 дол. США на людину в рік можуть принести економічну вигоду в сумі 350 млрд. дол. США вже до 2030 року. Такі заходи за цей же період можуть врятувати понад 8 мільйонів життів.Saving lives, spending less: a strategic response to NCDs. Під таким заголовком Всесвітня організація охорони здоров’я випустила нову доповідь, яка стосується проблеми фінансових потреб і вигод від інвестицій направлених на профілактику неінфекційних захворювань (НІЗ).

В доповіді зазначається, що на кожен долар, витрачений на розширення боротьби з НІЗ в країнах з низьким рівнем доходів і рівнем доходів нижче середнього суспільство отримає прибуток у розмірі не менше 7 доларів за рахунок зростання зайнятості, продуктивності і тривалості життя.

«Загальний посил цієї важливої нової доповіді ВООЗ є оптимістичним, - говорить Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус. - Боротьба з НІЗ дає можливість поліпшити показники здоров'я та економічного розвитку».

Завдяки цим заходам світ може значно наблизиться до виконання завдання 3.4 Цілей сталого розвитку - до 2030 року зменшити на одну третину передчасну смертність від НІЗ.

До числа найбільш затратних, так званих «найбільш вигідних», заходів входять підвищення податків на тютюнові та алкогольні вироби, зниження споживання солі шляхом зміни складу харчових продуктів, проведення лікарської терапії і консультування пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт, вакцинація дівчаток у віці 9-13 років проти вірусу папіломи людини і скринінг жінок у віці 30-49 років на рак шийки матки.

«Неінфекційні хвороби призводять до величезних економічних витрат, які лягають найбільш важким тягарем на країни з низьким і середнім рівнями доходів, що найменше здатні з ним справлятися. У цій доповіді обґрунтовується необхідність рішучих дій проти НІЗ з точки зору підприємницької діяльності і наводяться деякі найбільш ефективні шляхи зниження цього тягаря, які можуть допомогти спрямувати більше ресурсів туди, де в них найбільше потребують», - каже Глобальний посол ВООЗ по боротьбі з неінфекційними захворюваннями Майкл Р. Блумберг.

Найвищі показники передчасної смертності від НІЗ в даний час спостерігаються в країнах з низьким і середнім рівнями доходів: майже половина (7,2 мільйона) з 15 мільйонів випадків смерті людей у віці від 30 до 70 років щорічно в усьому світі, припадає на частку найбідніших країн. У той же час обсяги фінансування цілей боротьби з НІЗ в світі вкрай обмежені. Вони складають менше 2% всіх витрат в охороні здоров'я.

Доповідь показує, що прийняття ефективних заходів профілактики НІЗ і боротьби з ними в країнах з низьким і середнім рівнями доходів потребуватиме додаткових витрат в розмірі лише 1,27 дол. США на людину в рік.

Поліпшення показників здоров'я в результаті цих інвестицій, в свою чергу, до 2030 року принесе економічний виграш на суму 350 млрд. дол. США в результаті економії витрат на цілі охорони здоров'я та зростання продуктивності праці. Також це дозволить врятувати 8,2 мільйона життів за цей же період.

Документально підтверджено, що економічний виграш, отриманий на кожен долар, інвестований в кожній з областей політики, складе:

12,82 дол. США в результаті пропагування здорового харчування;
9,13 дол. США в результаті скорочення шкідливого вживання алкоголю;
7,43 дол. США в результаті зниження споживання тютюнових виробів;
3,29 дол. США в результаті лікарської терапії серцево-судинних захворювань;;
2,80 дол. США в результаті підвищення рівня фізичної активності;
2,74 дол. США в результаті лікування онкологічних захворювань!

Доповідь Saving lives, spending less: a strategic response to NCDs закликає донорів надати підтримку урядам, запропонувавши їм фінансування, яке слугуватиме каталізатором для рішучого розширення масштабів використання «найбільш вигідних» заходів політики, що дозволять врятувати мільйони життів.
Правильні інвестиції! Правильні інвестиції! Reviewed by Віктор Ляшко on 07:32:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.