Голландці перетворили відходи в сад

Нещодавно перебуваючи в Нідерландах до Роттердаму не доїхав. А дарма. Саме там в липні відкрили новий незвичайний міський парк. Мало того, що він розташований безпосередньо на воді, так на його створення пішло кілька тонн пластикового сміття, яке було зібране в акваторії місцевого порту.


На початку липня в голландському Роттердамі відкрилася нова рекреаційна зона Recycled Park. З'явилася вона завдяки старанням Recycled Island Foundation і являє собою плавучий сад. У ньому знайшлося місце, як для рослин і тварин, так і для людей, які можуть відпочити на лавочках або сидячи за столом.

Наразі парк складається всього з шести великих плавучих блоків, які з'єднані між собою. Простота конструкції дозволяє без будь-яких додаткових зусиль масштабувати парк. Але головна особливість цього парку в тому, що він повністю складаєтсья з перероблених пластикових відходів. Останні впродовж декількох місяців десятки добровольців збирали на берегах річок і в акваторії порту Роттердама.

Мета проекту - звернути увагу на проблему забруднення морів пластиковими відходами. Такі вілходи практично не розкладаються, накопичуються в світовому океані та отруюють життя його мешканців. Якщо говорити про Нідерланди, то одна тільки річка Маас щорічно виносить в Північне море близько 1000 кубометрів пластикових відходів. Основними джерелами забруднення самої річки є неочищені стоки зливової каналізації, сміттєві полігони і внутрішнє судноплавство.

У Recycled Island Foundation переконані, що з точки зору екології життєво важливо, щоб всі пластикові відходи встигали зупинити ще до того моменту, коли вони потрапляють до відкритого моря. Адже там боротьба з ними вимагає набагато більше ресурсів.

Плавучі сади, створені за образом і подобою Recycled Park, могли б виконувати відразу дві функції: з одного боку - рекреаційну, а з іншого - суто практичну, виступаючи як пасивні бар'єри на шляху пластикового сміття. Але і це ще не все. Крім того, що Recycled Park - це додаткова зелень і місце зустрічі і відпочинку городян, цей плавучий екопарк уже став домівкою для равликів, черв'яків, комах і їх личинок, риб і навіть птахів.
Голландці перетворили відходи в сад Голландці перетворили відходи в сад Reviewed by Віктор Ляшко on 18:21:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.