Національний план заходів щодо НІЗ. І трішки про відмову від алкоголю

Уряд затвердив Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань. Це ще один із етапів інтеграції в нашу політику принципу «здоров’я в усі політики держави».


Національний план можливо трішки тяжкуватий для сприйняття пересічним читачам, але така вже та бюрократична мова)

Але для нас головне: а) Уряд послідовний і б) щоб цей план виконувався. Чи не так?

А ще краще не чекати відповідних напрацювань від перерохавних міністерств та місцевих адміністрацій, в взяти та й виконати те що можеш. Візьмемо, наприклад, пункт шостий - профілактика зловживання алкоголем. Навіщо чекати змін? Якщо просто сьогодні можна їх розпочати. А для мотивації прочитайте переклад статті англійського письменника Джеймса Суонвіка (засновник Swanwick Sleep):

"Дозвольте прояснити: я ніколи не був алкоголіком. Я зрідка випивав в компаніях, міг випити трішки вина після важкого робочого дня. У вихідні я міг випити пива з друзями за переглядом спортивного каналу.

Але ця звичка "безневинно" (але регулярно) випивати дала про себе знати. Я став відчувати себе втомленим і млявим. Я був невмотивованим і дратівливим, став просипатися посеред ночі. Я став погано працювати.

Одного разу прокинувшись з диким похміллям на фестивалі South by Southwest у 2010 році, я, в якості експерименту, вирішив зробити 30-денну перерву від алкоголю. День за днем я утримувався від спиртного і до сих пір не пригубив ні краплі. За цей час я усвідомив сім речей:

1. Я впевнився в своїх переконаннях

Дослідження показують, що переконання і вплив більш пов'язані з тим "як", а не з тим "що" ви говорите. Коли мені говорили: "Давай! Вип'ємо по одній!", я вказував на мою голову і з хитрою усмішкою говорив: "Ні, ви мене не переконаєте". Або відповідав людям ввічливо, наприклад:
"Я за кермом".
"Я на дієті і поки що не п'ю".
"Я сьогодні не п'ю, мені завтра рано вставати".
"Я поки п'ю водичку, мені нормально. Дякую".
Я ніколи не вибачався за те, що не п'ю. Я звик до тверезості і відчував себе абсолютно комфортно без алкоголю. Коли люди помічали мою впевненість і грайливість, ніхто не вважав мене чужим за те, що я не п'ю: навпаки, вони були вражені моєю дисципліною і самовладанням. Цю дисципліну я використовую і в бізнесі.

2. У мене з'явилися нові друзі і знайомі

Часто перешкодою на шляху до відмови від алкоголю є тиск з боку суспільства. У своїй книзі «Еволюційна психологія» професор Девід Басс розповідає про справжні небезпеки, з якими стикалися наші предки, коли піддавалися гонінню з боку свого племені: їх позбавляли притулку, безпеки або їжі. Ці небезпеки не актуальні в сучасному світі. Я не тільки не втратив своїх друзів, але і знайшов нові "племена" людей у фітнес-залах, підприємницьких об'єднаннях. Я зустрів безліч людей, які або пили в помірних кількостях, або не пили взагалі.


3. Я поліпшив свої навички спілкування

Завдяки тому, що мій розум залишається ясним, я став більше думати про те, як я можу допомогти людям, а не про те, як вони можуть допомогти мені. Я навчився залучати людей в бесіду, за допомогою таких фраз як «Розкажи мені більше про себе» або «Які у тебе новини?» Або «Це цікаво, розкажи докладніше». Мені не потрібен алкоголь щоб розслабитися, я покладаюся на свої навички і інших людей, уважно слухаю і веду себе впевнено.

4. Хороші звички прийшли на заміну поганим

Я почав їсти, працювати, спати і управляти грошима по-іншому. Я почав просипатися раніше, щоб перед роботою встигнути сходити в зал або на прогулянку. Замість того, щоб проводити сидячу зустріч, я пішов би на пробіжку разом зі співрозмовником. Плануючи щось на ранок, з'являється чудова нагода піти додому раніше, щоб виспатися і рано встати, а потім прожити ще один прекрасний новий день.

5. Я став краще справлятися зі стресом

Тяга до алкоголю зазвичай є відповіддю на стрес, нудьгу або самотність. Коли я відчував потребу випити, я затримував дихання на 10 секунд, а потім стільки ж видихав. Або прогулювався навколо свого кварталу і мені ставало краще вже через 5 хвилин. Іноді 60 секунд займався стрибками на місці.

Перехід вашого тіла зі стану емоційно-напруженого в бадьорий і заведений відкладає думки про алкоголь на задній план. Ви можете застосовувати цей же метод, щоб придушити будь-яку тягу до чогось би там не було в потрібній ситуації.

6. Я став святкувати будь-які події інакше

Перед тим як перестати пити, я завжди відзначав успіхи на роботі. Природно, зі спиртними напоями. Сьогодні ж я скоріше організую святкову вечерю або відправлюся в подорож, щоб звільнити мій розум і виробити якусь нову стратегію. У барі чи ресторані, я впевнено підходжу до бармена і кажу: «Мені крижану воду з шматочком лайма, будь ласка».

7. Я схуд

Я скинув неймовірні 6 кілограмів жиру навколо живота за 30 днів без алкоголю. Я пояснюю це наступними причинами:
• Алкоголь уповільнює метаболізм. Наше тіло розщеплює алкоголь перед жирами і цукрами.
• Алкоголь містить безліч порожніх калорій, тобто калорій з низькою біологічною цінністю. У пінті пива приблизно стільки ж калорій, скільки і в шматку піци.
• Зловживання алкоголем змушує вас їсти більше смаженого і солодкого.
• Відмова від алкоголю дає вам енергію, щоб бути більш активним.

Я не кажу про те, що ви повинні кинути пити назавжди. Але як багато можливостей ви втрачаєте через декілька "нешкідливих" порцій алкоголю?

Відмова від алкоголю змінили мене і як особистість, і як професіонала. Я ставлю на те, що і вас теж змінить. І якщо я буду правий, ви будете винні мені стакан води з шматочком лайма.»


Національний план заходів щодо НІЗ. І трішки про відмову від алкоголю Національний план заходів щодо НІЗ. І трішки про відмову від алкоголю Reviewed by Віктор Ляшко on 21:37:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.