У країнах ЄС заборонили пластиковий посуд

За відповідний законопроект у жовтні цього року проголосував 571 депутат європейського парламенту. Очікується, що рішення набере чинності до 2021 року в 28 країнах Європейського Союзу. Зі слів парламентаріїв, таке рішення потрібне для зупинення забруднення океанів.


Під заборону потрапляє пластиковий посуд та прилади, а також ватні палочки, трубочки для коктейлів і тримачі для повітряних кульок. Для всіх цих речей існує альтернатива заміни з бумаги та картону.

Наступним кроком стане обмеження до 2025 року на 25% виробництво та використання інших одноразових виробів з пластику. Торкнеться законопроект і виробників цигарок: кількість платистику у фільтрах повинно зменшитись на 50%, а до 2030 року - на 80%. Ще одна амбіційна ціль - досягти до 2025 року збору та утилізації 90% усіх пластикових пляшок. Саме вони складають до 20% всього "морського" пластику.

Кампанія проти використання пластикових посуду розгорнулася в країнах Євросоюзу на початку цього року після трансляції ряду документальних фільмів: однин з них - серіал Девіда Аттенборо "Голуба планета" на BBC.

Згідно з даними доповіді, яку підготували автори законопроекту, щорічно в європейських водах виявляється до 150 тисяч тонн пластику (а в світі ця цифра наближається до восьми мільйонів). Від цього не тільки гинуть морські тварини і птахи, але й страждають люди: споживання в їжу хворої риби та морепродуктів може впливати на здоров’я людей.

А нещодавно голандці декілька тонн пластикового сміття, яке було зібране в акваторії місцевого порту, перетворили в незвичайний міський парк.
У країнах ЄС заборонили пластиковий посуд У країнах ЄС заборонили пластиковий посуд Reviewed by Віктор Ляшко on 14:35:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.