8 головних прогнозів на 2019 рік для сфери охорони здоров'я

Прийдешній, 2019 рік, буде роком системи охорони здоров’я орієнтованої на цінностях. Забезпечення доступу до якісної і зручної системи охорони здоров'я стане ключовим політичним питанням для учасників виборчих процесів у багатьох країнах, що розвиваються, таких як Азія, Африка, Центральна та Східна Європа. У той час, як кордони між рітейлом, IT-галуззю і охороною здоров'я стають все більш хиткими, в 2019 році Google, Apple, Amazon і Facebook на Заході, а Baidu, Ali Health, Tencent на Сході почнуть домінувати в сфері індивідуального контролю здоров'я. А такі компанії, як Ali Health, Tencent, Amazon, Google, Apple, Microsoft і IBM будуть основними гравцями в так званому "секторі охорони здоров’я на дому", надаючи таким чином додатковий імпульс системі громадського здоров'я в подоланні проблем забезпечення доступності медичної допомоги. І, нарешті, в наступному році варто очікувати реалізації великої кількості проектів на основі таких розрекламованих технологій, як штучний інтелект (artificial intelligence, AI) і блокчейн.Пригадуєте допис «Що таке Нове Громадське Здоров’я?». Там є виступ Класа Ортендаля, генерального директора Національної ради охорони здоров'я та соціального забезпечення Швеції (у відставці) при отриманні титулу Почесного доктора однієї з академій. То був 2003 рік, а зараз на носі вже 2019. І при ознайомлені з прогнозами від компанія Frost & Sullivan, розумієш, що Ортендаль був правий на 100%.

До вашої уваги 8 головних прогнозів для сфери охорони здоров'я на 2019 рік від компанія Frost & Sullivan.

15% світових витрат на охорону здоров'я будуть прив'язані до ціннісно-орієнтованих моделей.

У 2019 галузь буде продовжувати свій перехід до моделі охорони здоров’я орієнтованої на цінностях. Зрушення в цьому напрямку будуть сильнішими у тих країнах, які вже більше 10% свого ВВП витрачають на охорону здоров'я. Це такі країни, як США, Нідерланди, Швеція, Франція, Німеччина, Канада, Японія та інші.

Обсяг ринку штучного інтелекту для систем охорони здоров'я досягне $ 1.7 млрд в 2019 році.

Упродовж наступного року технології штучного інтелекту для клінічного і неклінічного використання будуть впроваджуватися більш широко. Впровадження AI в певні робочі процеси в охороні здоров'я призведе до зростання продуктивності на 10 - 15% вже в наступні 2 - 3 роки. Однак вартість AI-рішень все ще залишається критичним параметром, і багато користувачів все ще не впевнені в необхідності виділення додаткового бюджету на ці цілі.

Обсяг цифрових послуг охорони здоров'я, що надаються поза лікарнями, виросте на 30% і перевищить $25 млрд.

Упродовж 2019 року застосування цифрової охорони здоров'я вийде далеко за межі традиційних медичних систем і люди зможуть контролювати своє здоров'я все в більшому обсязі. Тиск щодо збільшення обсягу витрат через зростання кількості хронічно хворих людей і старіння населення стане основними драйвером впровадження таких цифрових рішень, як систем віддаленого моніторингу стану здоров’я пацієнтів, телемедичні платформи, персональні системи реагування при надзвичайних ситуаціях і mHealth-додатки.

Азія стає новим локальним інноваційним центром для глобальних виробників ліків і виробів

Історично більшість медичних інновацій поширюється із Заходу на Схід. Зараз, коли ринки, що розвиваються становлять 20 - 30% всієї фармацевтичної галузі з потужним щорічним зростанням (10 - 15%), ряд глобальних виробників ліків і виробів намагаються змінити цю тенденцію за допомогою нових продуктів, адаптованих до способу життя і специфіки азіатських покупців. У зв'язку з цим можна очікувати, що в 2019 році до 10% досліджень і розробок у галузі охорони здоров'я будуть інвестовані в локалізацію інновацій для ринків, що розвиваються в Азії. При цьому країни з Азіатсько-Тихоокеанського регіону починають все більш масштабно брати участь в революції, пов'язаній з геномікою, і провідну роль у цій сфері в найближчі роки буде грати Китай.
Рекомендовано #PublicHealthBlog: Україна на 118 місці світового рейтингу здоров'я

Аналітика зсувається від Big Data до значимих Small Data залежно від спеціалізації лікарень

Все більше охорона здоров'я звикає до робочих процесів управління даними, тому ми будемо бачити зростання спеціалізованих аналітичних рішень, які будуть популярні серед медичних установ. Цей такі рішення, як аналіз утилізації лікарських препаратів, варіативності лікування, застосування клінічних досліджень, розбіжності рахунків і т.д. До кінця 2019 року 50% всіх компаній з галузі охорони здоров'я матимуть виділені ресурси, призначені для забезпечення доступу, спільного використання та аналізу реальних фактичних даних для застосування їх повсюдно в організації. Потім основними цілями для страхових компаній і медичних організацій, які будуть досягатися за допомогою аналітики, стануть управління здоров'ям населення, ідентифікація кращих методів лікування (більш низькі витрати і кращі результати), операційна автоматизація для пацієнтів, страховиків і лікарів, а також процедур. Крім цього, буде розвиватися конвергенція технологій AI і аналітики, і ці розвинені аналітичні можливості почнуть впроваджуватися вже в найближчі 2 - 3 роки.

Охорона здоров'я стане домінуючою "вертикаллю" для голосових додатків

Впродовж 2019 року голосові додатки і чатботи для охорони здоров'я отримають більшу популярність. Це пов'язано з тим, що у цій сфері посилюється конкуренція між найбільшими технологічними компаніями. Однак стан таких технологій наразі знаходиться на тій стадії, коли вони підходять тільки для обмеженої кількості додатків, таких як створення швидких медичних записів і транскрипція взаємодій, керованих голосом, але не придатні для перетворення великих обсягів інформації. Однак, з часом голосові додатки будуть все частіше використовуватися при догляді за людьми похилого віку, контролі хронічних захворювань, в якості голосового помічника лікаря.

Технологія блокчейн почне повсюдно впроваджуватися з метою комерційного використання

Упродовж 2019 роки ми станемо свідками перших комерційних впроваджень блокчейн, які зможуть продемонструвати реальне повернення інвестицій в рамках корпоративних B2B-ініціатив. До кінця 2019 року 5 - 10% додатків на основі блокчейн в охороні здоров'я перейдуть від реалізації пілотного проекту до часткового комерційного використання.

Інноваційні моделі приватного страхування струснуть індустрію медичного страхування

Не піддається сумніву той факт, що методи медичного страхування, доступні сьогодні, є застарілими і часто не відповідають індивідуальним потребам людей. У результаті цього галузь не розвивається (зростання на 1.5% в 2018 році). При цьому в найближчому майбутньому буде зафіксовано значне зростання страхових компаній, які вже надають послуги на основі використання даних і цифрових технологій, дозволяючи своїм клієнтам персоналізувати страховку і знизити для себе втрати від потенційних претензій. Вже до кінця 2019 року 5 - 10% медичних страхових планів будуть в тій чи іншій формі прив'язані до образу життя клієнтів і інтерактивним правилами на основі медичних даних.

Джерело: Forbes 


8 головних прогнозів на 2019 рік для сфери охорони здоров'я 8 головних прогнозів на 2019 рік для сфери охорони здоров'я Reviewed by Віктор Ляшко on 12:41:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.