Електрична пов'язка для боротьби з інфекцією рани

Вчені розробили пов’язку для ран, яка використовує електричне поле для руйнування бактеріальної біоплівки, що з’являється на рані при її інфікуванні.


Постійно відслідковую технології, які дозволяють якомога довше продовжити термін дії антибіотикової ери. Вакцинація, рання діагностики, бактерицидні опромінювачі, модулі до смартфонів - все це спроби порятунку світу від постантибіотикової ери.

Ось і цю новину розглядаю виключно з позиції як новий етап стримування формування стійкості до протимікробних препаратів. Адже чим менше використання антибіотиків, тим менше до них буде формуватись стійкість. А коли менше використання? Тільки тоді коли впроваджується якісна профілактика!

Дослідники із університету Індіани першими вирішили спробувати лікування інфекції ран не використовуючи антибіотик. Вони вирішили справитись з бактеріальними біоплівками (тонкі, слизові плівки бактерій, які утворюються на декотрих раневих поверхнях) використовуючи спеціальні пов’язки, що створюють власне електричне поле. На їх погляд, така пов’язка не тільки успішно справляється з бактеріями, а й разом з іншими лікарськими засобами допомогає пришвидшити лікування ран.

Це дослідження, яке опубліковане в журналі Annals of Surgery, потенційно може значно змінити технологію лікування ран з бактеріальними інфекціями, що стійкі до протимікробних препаратів. Пов'язки здатні при контакті з рідинами організму, такими як виділення з рани або кров, електрохімічним шляхом виробляти електрику напругою в один вольт. Розробники відзначають, що цього недостатньо, щоб заподіяти біль або вдарити струмом пацієнта.

У даний час дослідники проводять дослідження, в якому вивчають ефективність нового перев'язувального матеріалу на пацієнтах, що відновлюються після опіків. А нам залишається з надією очікувати позитивних результатів.

Більше публікацій на тему боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів можна почитати натиснувши на категорію AMR

Електрична пов'язка для боротьби з інфекцією рани Електрична пов'язка для боротьби з інфекцією рани Reviewed by Віктор Ляшко on 15:30:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.