З'явився новий порядок епіднагляду за кором

Міністерство охорони здоров’я України наказом №954 затвердило новий Порядок проведення епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи.


Виконання наказу буде сприяти елімінації ендемічного кору/краснухи. Елімінацією рахується відсутність циркуляції вірусу кору/краснухи на території країни протягом 12 місяців і більше.

Наразі ж в країні ситуація з кором неблагополучна. З літа 2017 року триває спалах впродовж якого на кір захворіли більше 110 тис. людей, 39 з яких померли.

Основними заходами для елімінації кору та краснухи, які необхідно виконати на державному рівні наказом визначено наступне:
  1. досягнення та підтримка охоплення щепленнями проти кору та краснухи понад 95 % населення за рахунок планової імунізації;
  2. забезпечення можливостей для вакцинації проти кору та краснухи для груп високого ризику захворювання і для всього сприйнятливого до кору та/або краснухи населення, в тому числі шляхом проведення додаткових заходів імунізації;
  3. зміцнення систем епідеміологічного нагляду шляхом проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) і лабораторного підтвердження поодиноких випадків і спалахів кору та краснухи;
  4. підвищення доступності та розширення масштабів використання високоякісної, заснованої на доказових даних, інформації для медичних працівників і населення про переваги та ризики, пов'язані з вакцинацією проти кору і краснухи.
Про те кого насправді не можна пускати в дитячі заклади під час спалаху кору можете дізнатись в пості Невакцинованим проти кору - стоп!
З'явився новий порядок епіднагляду за кором З'явився новий порядок епіднагляду за кором Reviewed by Віктор Ляшко on 23:28:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.