ВІЛ формує резистентність до АРВП

Чергова актуальна проблема вимальовується для сфери громадського здоров’я. Кількість стійких до ліків форм ВІЛ перевищила допустимі порогові значення в Африці, Азії та Америці


Опитування, які проводила Всесвітня організація охорони здоров’я показали, що за останні 4 роки 12 країн Африки, Азії та Америки подолали прийнятні з точки зору громадського здоров’я рівні стійкості вірусу відносно двух препаратів: ефавіренз і невірапін. Ці препарати складають основу лікувальних схем ВІЛ у світі. Наприклад, в Україні, станом на 1 червня 2019 року антиретровірусну терапію в Україні отримують понад 106 тисяч осіб, а схеми лікування ВІЛ-інфекції, які включають ефавіренз знаходяться в діапазоні 30-60%.

Своє дослідження ВООЗ проводила з 2014 по 2018 рік у випадково обраних лікарнях 18 країн і вивчала рівні резистентності в людей, які розпочали лікування ВІЛ у цей період.

Більш ніж у 10% дорослих було виявлено форму вірусу стійку до зазначених препаратів. При перевищенні цього порогового значення стійкості до лікарських засобів уже не рекомендується застосовувати схеми лікування, які включають ці препарати для іншої частини населення, оскільки стійкість може зростати.
 
Більш детально про результати дослідження можна почитати в звіті ВООЗ. У звіті зазначено, що аналогічне дослідження планується провести й в нашій країні.У Національному плані дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних перапаратів передбачено, що в Україні до кінця третього кварталу цього року повинна з’явитись і окрема урядова Концепція моніторингу резистентності ВІЛ-інфекції/СНІДу.
ВІЛ формує резистентність до АРВП ВІЛ формує резистентність до АРВП Reviewed by Віктор Ляшко on 10:38:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.