ВООЗ рекомендувала країнам збільшити витрати на первинну медичну допомогу до 1% ВВП

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала доповідь, яка приурочена універсальному охопленню послугами охорони здоров’я в 2019 році. Серед іншого в документі зазначається, що для «ліквідації найбільш серйозних прогалин» і виконання глобальних завдань країни повинні збільшити витрати на первинну медичну допомогу як мінімум на 1% внутрішнього валового продукту.

Інфографіка з сайту www.who.int 
Автори доповіді вважають, що додаткові інвестиції в розвиток первинної медичної допомоги в країнах з низьким і середнім рівнем доходу на рівні 200 млрд доларів США щорічно могли б до 2030 року врятувати життя 60 мільйонам людей, на 3,7 роки збільшити середню очікувану тривалість життя і стати важливим фактором соціально-економічного зростання.
Якщо ми серйозно налаштовані досягнути універсального охоплення послугами охорони здоров’я і покращити життя людей, ми повинні серйозно звернути увагу на первинну медичну допомогу, - вважає Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус. - Ми маємо на увазі надання таких базових послуг охорони здоров’я як імунізація, допологова допомога, рекомендації щодо здорового способу життя та організація послуг таким чином, щоб людям не доводилось їх оплачувати з власної кишені».
Наразі, за данними ВООЗ, негативні наслідки оплати послуг із власних коштів відчуває на собі більше людей ніж 15 років назад. Близько 925 мільйонів осіб витрачають на оплату медичної допомоги більше 10% доходів своїх домогосподарств, а 200 мільйонів витрачають на неї більше 25% свого доходу. При цьому показники зубожіння в результаті оплати медичної допомоги виросли серед всіх груп населення, окрім найбідніших.

Як повідомляє Національна служба здоров’я, в 2020 році на Програму медичних гарантій в Україні передбачено 80 мільярдів гривень. Проект програми уже подано у парламенті і він чекає розгляду депутатів.
ВООЗ рекомендувала країнам збільшити витрати на первинну медичну допомогу до 1% ВВП ВООЗ рекомендувала країнам збільшити витрати на первинну медичну допомогу до 1% ВВП Reviewed by Віктор Ляшко on 09:11:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.