Обрано нового єврокомісара з охорони здоров'я

Новий єврокомісар з охорони здоров’я успішно пройшов обговорення в Європейському парламенті. Stella Kyriakides - бувший психолог, громадський діяч та парламентарій з Кіпру.

фото: www.flickr.com

З біографією пані Stella Kyriakides можна ознайомитись тут, а витяг зі спеціального доручення новому єврокомісару від Урсули фон дер Ляєн, яка 6 липня 2019 року за поданням Європейської ради була обрана Європейським парламентом на посаду президента Європейської комісії наводимо нижче:

«Ваша місія.

Я хотіла б поручити вам роль комісара з охорони здоров’я.

Європейці очікують душевого спокою, що пов’язаний з доступом до медичної допомоги, безпечних харчових продуктів та захистом від епідемій і хвороб. В Європі працюють одні із найкращих світових стандартів щодо здоров’я тварин і рослин, а також високоякісні та доступні системи охорони здоров’я, що дозволяють виправдати зазначені очікування.

Водночас, ми старіємо і потребуємо більш складних і дорогих методів лікування. Це підкреслює необхідність підтримки сектору охорони здоров’я та спеціалістів, які в ньому працюють, інвестування в нові технології, промоція здорового способу життя і кращого співробітництва в рамках ЄС.

Захист і зміцнення громадського здоров'я

Ваше завдання на наступні 5 років - підтримувати намагання держав-членів удосконалити якість та стійкість своїх систем охорони здоров’я. Ви повинні знайти способи покращити інформацію, досвід і обмін кращими практиками на благо суспільства в цілому.
  • Я хочу, щоб Ви розглянули питання, як допомогти Європі задовольнити свою потребу в доступних ліках. При цьому Ви повинні підтримати європейську фармацевтичну галузь, аби вона залишилась новатором і світовим лідером.
  • Я хочу, щоб Ви сконцентрувались на ефективному впровадженні нової нормативно-правової бази стосовно медичних виробів для захисту пацієнтів та забезпечення її відповідності новим завданням та викликам, що з'являються.
  • Ми повинні максимально використовувати потенціал електронної охорони здоров’я для забезпечення якісного медичного обслуговування та зменшення нерівностей. Я хочу щоб Ви працювали над створенням Європейського простору даних про здоров’я для ефективного обміну медичними даними і підтримки досліджень з нових профілактичних стратегій, а також лікування, лікарських засобів, медичних виробів. У рамках цього Ви повинні переконатись, що громадяни контролюють свої персональні дані.
  • Більшість сучасних епідемій пов’язані з ростом або поширенням особливо небезпечних інфекційних хвороб. Я хочу, щоб Ви зосередились на повному виконанні Європейського єдиного плану дій протидії розвитку стійкості до протимікробних препаратів і працювали з нашими міжнародними партнерами з метою розробки глобального договору про використання і доступ до протимікробних препаратів.
  • Я хочу, щоб Ви винесли Європейський план боротьби з раком, для того щоб підтримати держави-члени в діяльності стосовно профілактики та лікування онкологічних хвороб. План повинен запропонувати наші ключові заходи для кожної стадії хвороби: діагностика, лікування, життя після раку та паліативна допомога. Повинен бути тісний зв’язок з дослідницькою місією з раку в майбутній програмі Horizon Europe."


Обрано нового єврокомісара з охорони здоров'я Обрано нового єврокомісара з охорони здоров'я Reviewed by Віктор Ляшко on 12:32:00 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.